Cestování

Pošlite nám svoj recept

Sardínia

Vydáno: 08. 06. 2019
Kúzelný ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi piesočnatými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou. Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú pokoj, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort.
viacej

Barcelona - hlavné mesto Katalánska

Vydáno: 07. 06. 2019
Krásna Barcelona je po Madride druhým najväčším mestom Španielska. Meno Barcelona pravdepodobne vzniklo podľa istého kartáginského generála, Hamira Barcu. Počas stredoveku bolo mesto známe ako Barchinona, Barchelona a Barchenona. Je dôležité spomenúť, že sa jedná o hlavné mesto Katalánska. Katalánsko dlhé roky bojovalo za autonómiu. Opätovne ju získalo v roku 1979. Extrémisti sa snažia aj o samostatný štát. Majú viaceré argumenty, napr. že táto časť Španielska je „bohatšia“ ako tie ostatné, Katalánci sú zdatní obchodníci a región má viaceré historické odlišnosti. Dopodrobna sa venovať celému Katalánsku a terajšej situácii nebudem, to by bolo nadlhšie...
viacej

Kde zastal čas: Brhlovce

Vydáno: 06. 06. 2019
Na Slovensku je mnoho miest, v ktorých doslova zastal čas. Dobové obydlia upravené na múzeum či skanzeny...to všetko možno nájsť. Ale históriu, ktorá je ešte doslova živá a funguje rovnako, ako pred stáročiami aj dnes, to sa len tak ľahko nenájde. Tým sú Brhlovce výnimočné.
viacej

Poznávacie zájazdy

Vydáno: 05. 06. 2019
Chceli by ste dovolenku, na ktorej by ste dokonale spoznali jednu či viac krajín? Nechcete týždeň v kuse sedieť na tom istom lehátku pri mori či bazéne? Tak tu máme niečo pre Vás! Objednajte si poznávací zájazd – kamkoľvek.
viacej

Slovinské pobřěží

Vydáno: 04. 06. 2019
Většina Čechů vyráží v létě k moři do Chorvatska. Pěknou dovolenu lze zažít ale i na pobřeží Slovinska. A pokud by vás nebavilo jen koupání a slunění, slovinská pobřežní městečka jsou výborná k procházkám.
viacej

Věčné město Řím

Vydáno: 03. 06. 2019
Hlavní metropole Itálie a jedno z nejstarších měst Evropy. Ano, řeč je o Římu. Nevedou sem sice, jak praví známé přísloví, všechny cesty, ale místo, kde na vás zcela dýchne starověká historie, určitě stojí za návštěvu.
viacej

Pláž bez mora

Vydáno: 02. 06. 2019
Tohtoročná letná sezóna by si do týchto dni dobrú známku nezaslúžila. Počas pripomína skôr blížiacu sa jeseň, pri teplotách nad 30 stupňov sme sa potili iba pár dní. Domáca dovolenka vybehovaniu na pláži veľmi nepraje.
viacej

Krakov - polský skvost

Vydáno: 31. 05. 2019
Vydat se na dovolenou či několikadenní výlet do Polska není tak atraktivní, jako si dopřát víkend v Paříži či Římě. Historie však kráčela i přes města u našich severních sousedů a lze tam narazit na spoustu zajímavých pamětihodností. Představme si tedy nejzajímavější, nejkrásnější a nejnavštěvovanější turistický cíl této země.
viacej

Island - Zem ohňa a ľadu

Vydáno: 29. 05. 2019
Island je ostrovný štát neďaleko Grónska považovaný za súčasť Európy. Rozkladá sa na ostrove v blízkosti severného polárneho kruhu. Zo severu ho obmýva Severný ľadový oceán a z juhu Atlantický oceán. Island má rôznorodý povrch a pomerne členité pobrežie. Prírodné podmienky sú dané sopečnou činnosťou. Island sa nazýva \"zemou ohňa a ľadu\" práve preto, že tu existujú nezávisle blízko vedľa seba sopky chŕliace horúcu lávu spolu s najväčšími ľadovcami sveta.
viacej

Typický symbol Brna - hantec

Vydáno: 26. 05. 2019
Brno je moravskou metropolí, která se vyznačuje poměrně klidnou atmosférou a přátelskými obyvateli. Unikátní památky v kombinaci s moderními budovami, nákupní centra a stále přetrvávající zelný trh, kam se sjíždí pěstitelé z celého kraje, i to jsou kontrasty, které se velmi originálně doplňují. Co však dělá Brno Brnem je mluva se specifickým přízvukem a ještě specifičtějšími výrazy. Věděli byste, co vás čeká, když by vás někdo pozval na škopek?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu