Cestování

Pošlite nám svoj recept

Univerzitné mestá vo svete a u nás

Vydáno: 26. 03. 2019
Kto by nepoznal Harvard alebo Oxford? Mnohé mestá sú preslávené tým, že v nich žije množstvo študentov, ktorí navštevujú známe či menej známe univerzity. Menej sa ale hovorí o iných atrakciách, ktorými sa popri univerzitách môžu pýšiť...
viacej

Nejzajímavější stavby USA

Vydáno: 25. 03. 2019
Architektura může být někdy zvláštní a podivná až bizarní. Nemám na mysli klasické stavby, jež vyvolávají obdiv, jako věž v Pise nebo Eifellovku, ale stavby moderní, jež vyvolávají často i kontroverzi. Podívejme se na některé z nich!
viacej

Originální dovolená - cesta na zaoceánském parníku

Vydáno: 24. 03. 2019
Na dovolenou se většinou jezdí k moři. Za sluníčkem a na pláž. Proč ji ale trávit u jedné a té samé pláže? Dovolená na lodi skýtá alternativní zážitek s možností cestovat, poznávat a zároveň si užívat pohodlí a komfort hotelu. A přitom se nejedná z finančního hlediska o nic z říše nesplnitelných snů.
viacej

Last minute

Vydáno: 23. 03. 2019
Leto stále pred nami ale vy ste si ešte nezarezervovali žiadny zájazd? Môžete si vybrať so širokej ponuky Last minute.
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 22. 03. 2019
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Listy pre Júliu

Vydáno: 21. 03. 2019
Verona. Verím, že Vám skorej ako známa česká skupina napadlo mesto na severe Talianska. Anglický dramatik William Shakespeare do neho zasadil dej svojej slávnej tragédie Rómeo a Júlia. Odvtedy je Verona spájaná s osudom týchto dvoch mladých zaľúbencov.
viacej

Osamotené súostrovie

Vydáno: 20. 03. 2019
Havaj je legendami opradené súostrovie, ležiace stratené niekde medzi Amerikou a Japonskom. Je to miesto, kde sa plnia aj tie najtajnejšie sny o dokonalej dovolenke. Medzi zaručené lákadlá patrí najkrajšia pláž na Zemi Waikiki, nádherné ženy, úžasný tanec hula či pieseň Aloha oe, ktorá znie z úst domorodých krásavíc a lahodnými tónmi láka prežiť na ostrovoch nezabudnuteľné chvíle.
viacej

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 19. 03. 2019
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
viacej

Čo skrýva Tibet?

Vydáno: 18. 03. 2019
Krajina, o ktorej každý z nás už neraz počul. Nekonečný pokoj, tradičné náboženstvo, kúzelné hory, mnísi, obrovské duchovno, zber čajových lístkov, chápanie sveta inými očami a pre nás očarujúca atmosféra. Koho by táto krajina nezlákala do svojej náruče? Kde sa rozprestiera Tibet? Čo je preň charakteristické? Na čo sa určite pozrieť pri návšteve? Ako sa mu priblížiť aj bez toho, aby sme sa vydali na cestu?
viacej

Nádherné pláže řecké Lefkády

Vydáno: 17. 03. 2019
Krásně čisté moře, bělostné pláže a nádherné útesy na pobřeží. To je řecký ostrov Lefkada. Z vlastní zkušenosti mohu říct: Opravdu ráj pro pohodovou dovolenou.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu