Cestování

Pošlite nám svoj recept

Sopky sveta

Vydáno: 07. 01. 2019
Život v neustálom ohrození. Každú chvíľu môže prísť správa, že sa znova prebudila. Starostlivo vypracovaný evakuačný plán máte naštudovaný a nikto vám nedá istotu, že dnes nie je ten deň, kedy prídete o domov. Musíte sa zmieriť s tým, že jej nevinne vyzerajúce pahorky sa môžu v priebehu sekundy zmeniť na lávu chrliacu nočnú moru. Aj tak vyzerá život v blízkosti sopky.
viacej

Istanbul - brána Orientu

Vydáno: 06. 01. 2019
Byzantion, Konstantinopol, Cařihrad. Různé názvy, ale řeč je stále o jednom městě. O nádherné tureckém Istanbulu, který se rozprostírá na dvou kontinentech. K vidění je zde nejenom mnoho zajímavých památek, ale hlavně si tu uvědomíte obrovské rozdíly mezi Evropou a Asií.
viacej

Hrubá Skála a Sedmihorky

Vydáno: 05. 01. 2019
Hrubá Skála je malá obec v okrese Semily v Libereckém kraji nacházející se mezi Turnovem a Jičínem. Je to obec ležící v centru Chráněné krajinné oblasti Český ráj a v neposlední řadě je to obec, která stojí za návštěvu.
viacej

Stockholm

Vydáno: 04. 01. 2019
Město, které má za sebou bohatou sedmsetpadesátiletou historii, leží na čtrnácti ostrovech spojených 57 mosty. Nachází se na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren, třetím největším jezerem ve Švédsku a Baltským mořem. Je důležitým obchodním, kulturním, administrativním a průmyslovým centrem. Sídlí v něm vláda a zároveň je i sídlem hlavy státu – krále.
viacej

Dovolená v zahraničí? Řekněte NE Chorvatsku!

Vydáno: 03. 01. 2019
Věděli jste o tom, že Češi mají moře? A víte, kde se nachází? V Chorvatsku. Přesně tak! V té pětimilionové krajině na pomezí střední a jihovýchodní Evropy, která je omývaná vodami Středozemního moře. V této republice najdete Čecha doslova na každém kroku. Hotely jsou jimi přeplněné a na pláži jinou řeč než češtinu už pomalu neslyšíte.
viacej

Spoznajte s nami krásy Viedne

Vydáno: 02. 01. 2019
Ak ste ešte nemali tú možnosť ísť na výlet do Viedne, určite by ste mali o návšteve tohto krásneho mesta uvažovať. Do Viedne sa dostanete autobusom, vlakom i lietadlom, závisí od toho, odkiaľ cestujete. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy napr. pri príležitosti dňa múzeií alebo vianočných trhov. Ísť do Viedne na vlastnú päsť a zostaviť si svoj vlastný program je tiež výborný nápad. A vôbec sa nemusíte báť, že by ste stratili...
viacej

Krkonoše

Vydáno: 01. 01. 2019
Krkonoše, někdy označované i jako Vysoké Sudety, jsou nejvyšším pohořím České republiky. Leží v severních Čechách a v polské části Slezska. Nalezneme v nich i nejvyšší horu republiky Sněžku, jíž dosahuje krásných 1602 metrů.
viacej

V Austrálii u protinožcoch

Vydáno: 31. 12. 2018
Medvedík koala, eukalyptové stromy, krajina protinožcov, tieto základné indície si mnohí Európania vybavia, keď sa hovorí o Autrálii. Najmenší svetadiel leží medzi Indickým a Tichým oceánom, situovaný je na južnej pologuli. Svetadiel pozostáva s pevniny, patrí k nemu aj Tasmánia s Novou Guineou.
viacej

Dovolenka s poistením

Vydáno: 30. 12. 2018
Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Skôr ako sa vyberieme za oddychom čaká nás niekoľko povinností. Po zvolení cieľovej destinácie a výbere vhodného termínu prichádzajú na rad ďalšie vybavovačky.
viacej

Matka světa - Káhira

Vydáno: 29. 12. 2018
Když se řekne Egypt, většině lidí se vybaví pyramidy. A právě tyto mohutné stavby se nacházejí v blízkosti hlavního města Egypta Káhiry. Města, které je směsicí mnoha kultur a náboženství. A také města, kde jsou nádherné mrakodrapy ale i rozpadlé chatrče na hřbitově.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu