Cestování

Pošlite nám svoj recept

Kam za ľudovou architektúrou?

Vydáno: 02. 06. 2020
Stavby ktoré poznáme pod všeobecným názvom Ľudová architektúra sa nenachádzajú len v skanzenoch, ľudová architektúra to nie sú len drevenice, ľudová architektúra to sú domy ktoré si stavali ľudia pre seba vlastnými rukami po stáročia podľa vlastnej potreby a bývali v nich.
viacej

Veľké krásy v okolí malého mesta

Vydáno: 01. 06. 2020
Pri milovníkov prírody ponúka okolie malého východoslovenského mesta Snina miesta, ktoré treba vidieť na vlastné oči. Ukrýva ich vulkanické pohorie Vihorlat a jeho priľahlé oblasti.Časť pohoria je vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pohorie Vihorlatu vystupuje y Východoslovenskej nížiny.
viacej

Jiří Kolbaba - ten, který žije svůj sen

Vydáno: 31. 05. 2020
Cestovatel a fotograf tělem i duší. Dosud navštívil více než 130 zemí na všech kontinentech naší Země a toto úctyhodné číslo hodlá ještě navýšit. Jeho vášní i potřebou je prozkoumávat všechny kouty planety, poznávat přírodní krásy i atmosféru měst a proniknout do neznámých kultur. Zejména však touží potkávat nové lidi, kteří jeho cesty činí ještě zajímavějšími.
viacej

Poznáváme krásy Lipna

Vydáno: 30. 05. 2020
Hledáte inspiraci pro letní dovolenou? Nemusíte jezdit jen do zahraničí k moři. I u nás lze najít takové menší „moře“. Tím mořem je vodní nádrž Lipno. Rozkládá se na obrovské ploše a nabízí mnoho příležitostí, jak trávit dovolenou.
viacej

Valašské muzeum v přírodě

Vydáno: 29. 05. 2020
Máte rádi přírodu a malebné starobylé roubené stavby? Pak určitě musíte navštívit jedno z nejkrásnějších míst. Poznáte tu styl, jak žili naši předkové a můžete také ochutnat výborné speciality z Valašska.
viacej

Cestovanie budúcnosti

Vydáno: 28. 05. 2020
„Konečne som mal v práci voľno. Tri týždne,“ s úsmevom na tvári hlásil kamarát. Informatik. „Program fungoval na výbornú. Šéf bol taký nadšený, že nám prikázal oddýchnuť si. Žartoval, že dá ochranke naše fotky a tri týždne nás nebudú môcť pustiť do budovy.
viacej

Máte strach z lietania? Prekonajte ho!

Vydáno: 27. 05. 2020
Chystáte sa prvý krát sadnúť do lietadla? Alebo vždy keď letíte, nie ste vo svojej koži, búši Vám srdce, zviera hrdlo, potíte sa či trasiete? Vedzte, že v tom nie ste sami. Strachom z lietania trpí takmer tretina ľudí.
viacej

Co nevynechat při návštěvě Ukrajiny?

Vydáno: 26. 05. 2020
Ukrajina je krajina plná politických a ekonomických problémů, ale zároveň je to krajina plná přírodního, kulturního a historického bohatství. Krajina, kterou by měl každý určitě navštívit a alespoň na malou chvíli se stát jej součástí.
viacej

Turecko - Pamukkale

Vydáno: 25. 05. 2020
Ak sa chystáte v lete tráviť svoju dovolenku v Turecku, určite by ste nemali vynechať výlet do oblasti Pamukkale, kde sa nachádzajú liečivé termálne pramene, o ktorých je známe, že ten kto sa v nich okúpe, omladne o rezať rokov.
viacej

Trnava - Slovenský Rím

Vydáno: 24. 05. 2020
Trnava patrí k najvýznamnejším mestám Slovenska, leží v Trnavskej pahorkatine. Trnava je prvé sloevenské mesto, ktoré získalo kráľovské výsady, udelil ich Bela IV: História stredovekého mesta Trnava siaha do 9.storčia. Už v tomto období sa na územi mesta usadzovalo slovanské kmene.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu