Cestování

Pošlite nám svoj recept

Originální dovolená - cesta na zaoceánském parníku

Vydáno: 19. 10. 2020
Na dovolenou se většinou jezdí k moři. Za sluníčkem a na pláž. Proč ji ale trávit u jedné a té samé pláže? Dovolená na lodi skýtá alternativní zážitek s možností cestovat, poznávat a zároveň si užívat pohodlí a komfort hotelu. A přitom se nejedná z finančního hlediska o nic z říše nesplnitelných snů.
viacej

Cesta ku hviezdam

Vydáno: 18. 10. 2020
Sen sa stáva skutočnosťou. Zatiaľ čo v minulosti bolo pre ľudí nepredstaviteľné dotknúť sa hviezdneho neba a vydať sa na cestu do vesmíru, dnes je to realita. A nielen pre astronautov, výskumníkov a bádateľov, ale i pre obyčajných smrteľníkov. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, že sa vydáte na cestu doslova okolo Zeme?
viacej

Paříž - centrum umění a módy

Vydáno: 17. 10. 2020
Návštěva tohoto výjimečného města je zážitkem na celý život. Romantika na nás čeká na každém kroku. Paříž je nádherná, plná jedinečných příběhů bohatých i chudých, dobrých i zlých, slavných i těch, na které se už zapomnělo. Na její obhlédnutí by nestačily měsíce, na její poznání ani celý život.
viacej

Zámek Sychrov

Vydáno: 16. 10. 2020
Historie zámku Sychrov se započala psát již v 15. století, kdy se na jeho místě nacházela tvrz patřící české královské komoře. O století později byl na jejím místě vystavěn kamenný dům a roku 1693 byl dokončen barokní zámek pod stavebním dozorem rodiny Lamottů z Frintroppu.
viacej

Pobřeží Španělska

Vydáno: 15. 10. 2020
Léto se už pomalu blíží ke konci, prázdniny končí a zase začne běžný pracovní kolotoč. Pokud ještě přemýšlíte, že byste vyrazili někam na dovolenou a nevíte kam, mám pro vás jeden tip. Vydejte se do Španělska. Počasí můžete i po prázdninách očekávat vesměs příjemné a míst k návštěvě je také spousta.
viacej

Smer - Disneyland

Vydáno: 14. 10. 2020
Stále nemáte vybranú tú správnu dovolenku? More vás už omrzelo a do hôr sa vám nechce? Radi by ste za zabavili a znova sa cítili mladí a bezstarostní? Čo tak navštíviť Disneyland a zasnívať si spolu so známymi rozprávkovými hrdinami?
viacej

Cestovanie s dieťaťom

Vydáno: 13. 10. 2020
Rozhodli ste sa ísť na dovolenku, na dlhšiu cestu a spolu s Vami pocestuje aj malé dieťa? Prečítajte si nasledujúce riadky a cestovanie s dieťaťom môže byť dokonca úžasným zážitkom.
viacej

Kuba - farebná, živá a chudobná

Vydáno: 12. 10. 2020
Ostrov objavený Krištofom Kolumbom s hlavným mestom Havana (nazývanou aj „Paríž Karibiku“), kde štátni zamestnanci neplatia dane zo mzdy.
viacej

More, či hory? To je večná dilema

Vydáno: 11. 10. 2020
Aj vy patríte k dovolenkárom, ktorí sa do poslednej chvíle nevedia rozhodnúť, či sa vyberú do hôr alebo k moru? Radi by ste si užili vylihovanie na pláži ale i turistiku v zelených horách? Čo je lákavejšie? Ranný zber mušlí vyplavených na breh, či hľadanie húb vo voňavých lesných zátišiach? Ako si správne vybrať tak, aby boli naplnené vaše dovolenkové očakávania a neoľutovali ste svoj výber?
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 10. 10. 2020
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu