Cestování

Pošlite nám svoj recept

Lacná dovolenka? Jedine Rimini

Vydáno: 07. 03. 2020
Nestihli ste toto leto dovolenku pri mori? Máte jedinečnú možnosť za celkom lacný peniaz prežiť posledné slnečné dni v prímorskom stredisku na severe Talianska v Rimini. More je teplé a čistejšie ako v strede sezóny, hotely už znižujú ceny ubytovania, mesto už nie je tak preplnené mladými nadšencami, ktorí vyhľadávajú jednu diskotéku za druhou, ale programy v hoteloch či reštauráciách sú zamerané skôr na staršie ročníky.
viacej

Trondheim - brána severu

Vydáno: 06. 03. 2020
Trondheim je třetí největší město Norského království. Nachází se daleko za severním polárním kruhem, přesto je zde počasí příjemné a společně s městem a jeho okolím láká k navštívení.
viacej

Koncentračné tábory - hrôza minulosti

Vydáno: 05. 03. 2020
„Túto bránu už nikdy neprekročíte, odtiaľto sa dostanete jedine ak cez komín krematória.“ Takýmito slovami vítali väzňov vo vyhladzovacích táboroch ku koncu druhej svetovej vojny Hitlerovi prívrženci. V čej hlave sa nápad masívneho vraždenia „neplnohodnotných ľudí“ zrodil? Ako fungovali koncentračné tábory? Kto je za hrôzu druhej svetovej vojny zodpovedný?
viacej

Varšava - polská metropole

Vydáno: 04. 03. 2020
Hlavní město Mazovského vojvodství a v prvé řadě taky hlavní město Polska je zároveň největším polským městem s počtem obyvatel něco málo pod dva miliony. První osídlení se datuje do 9. století, kdy se na území města nacházela osada Bródno.
viacej

Výprava slovenskými jaskyniami

Vydáno: 03. 03. 2020
Prechádzku niekoľko metrov pod zemou ponúka na Slovensku tucet sprístupnených jaskýň, niektoré sú známe aj za hranica našej malej republiky. Jaskyne sú nevšednými prírodnými javmi, svojou svojráznosťou a priam až unikátnymi vlastnosťami dodávajú podzemiu tajuplnú krásu.
viacej

České jeskyně a jejich tajemné krásy

Vydáno: 02. 03. 2020
Při brouzdání naší krásnou zemí narazíme všude na spoustu krás, které nás lákají k návštěvě. Většina z nás navštěvuje všechny možné zámky, hrady, zoologické zahrady a další památky. Nesmíme ale také zapomenout na přírodní krásy, jako jsou skály, jezera a také jeskyně. V České republice se jich skrývá hned několik a opravdu stojí za návštěvu.
viacej

Jičín

Vydáno: 01. 03. 2020
Okresné mesto Královehradeckého kraja nachádzajúce sa v Jičínskej pahorkatine na rieke Cidline vás s radosťou pozýva do svojich ulíc a prírody.
viacej

Španělsko – země temperamentu

Vydáno: 29. 02. 2020
Když se řekne Španělsko, většina z nás si představí teplo, temperament, zpěv, tanec a energické lidi. Je to tak, Španělsko je opravdu zemí temperamentu a tepla.
viacej

Matka světa - Káhira

Vydáno: 28. 02. 2020
Když se řekne Egypt, většině lidí se vybaví pyramidy. A právě tyto mohutné stavby se nacházejí v blízkosti hlavního města Egypta Káhiry. Města, které je směsicí mnoha kultur a náboženství. A také města, kde jsou nádherné mrakodrapy ale i rozpadlé chatrče na hřbitově.
viacej

Hrubá Skála a Sedmihorky

Vydáno: 27. 02. 2020
Hrubá Skála je malá obec v okrese Semily v Libereckém kraji nacházející se mezi Turnovem a Jičínem. Je to obec ležící v centru Chráněné krajinné oblasti Český ráj a v neposlední řadě je to obec, která stojí za návštěvu.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu