Cestování

Pošlite nám svoj recept

Rozprávkové Bojnice

Vydáno: 13. 11. 2017
Rieka Nitra preteká mnohými malebnými mestami Slovenska, jedno z nich však má svoje výrazne špecifické postavenie. Spája sa v ňom dlhá história, liečivé pramene a bohatá kultúra. Je to mesto, ktoré si nezameníte so žiadnym iným pre jeho typickú dominantu – zámok s výraznými vežami. Pokiaľ sa prechádzate jeho uličkami, cítite sa naraz v dobe minulej a zároveň súčasnej. Bojnice majú svojím návštevníkom skutočne čo ponúknuť!
viacej

Velehrad ve stručných dějinách

Vydáno: 12. 11. 2017
Jedno z nejznámějších poutních míst v Česku vůbec a místo, kde se podle pověsti nacházelo centrum Velké Moravy – to je Velehrad!
viacej

Korea – Sever proti Jihu

Vydáno: 11. 11. 2017
Jedna ze zemí východní Asie, jež je v současnosti rozdělena na dva samostatné státy – Severní a Jižní Koreu. Tyto země mají nesmírně bohatou historii, prošly si společně válkou, a přestože bylo již nastoleno příměří, mír nikoliv.
viacej

Cesta okolo sveta

Vydáno: 10. 11. 2017
Nudia vás klasické dovolenky pri Stredozemnom mori, kde celý týždeň preležíte na tej istej pláži pod tým istým slnečníkom? Snívate o aktívnejšej dovolenke, kde dennodenne budete spoznávať nové kúty sveta? Ak áno, potom tu máme niečo ako stvorené pre vás. Cestu okolo sveta!
viacej

Let balónem - zážitek na celý život

Vydáno: 09. 11. 2017
Pokud chcete zažít něco neobvyklého, na co budete vzpomínat po zbytek života, velmi vám doporučuji let balónem. Je to aktivita, kterou lze zařadit do kolonky adrenalinová, přesto je ale let balónem velmi bezpečný a je vhodný i pro seniory.
viacej

Barcelona - hlavné mesto Katalánska

Vydáno: 08. 11. 2017
Krásna Barcelona je po Madride druhým najväčším mestom Španielska. Meno Barcelona pravdepodobne vzniklo podľa istého kartáginského generála, Hamira Barcu. Počas stredoveku bolo mesto známe ako Barchinona, Barchelona a Barchenona. Je dôležité spomenúť, že sa jedná o hlavné mesto Katalánska. Katalánsko dlhé roky bojovalo za autonómiu. Opätovne ju získalo v roku 1979. Extrémisti sa snažia aj o samostatný štát. Majú viaceré argumenty, napr. že táto časť Španielska je „bohatšia“ ako tie ostatné, Katalánci sú zdatní obchodníci a región má viaceré historické odlišnosti. Dopodrobna sa venovať celému Katalánsku a terajšej situácii nebudem, to by bolo nadlhšie...
viacej

Filmové město Los Angeles

Vydáno: 07. 11. 2017
Chcete potkat nějakého slavného amerického herce či herečku anebo zažít nespoutanou volnost, kdy můžete po ulici jít třeba v županu a nikdo se tomu nebude podivovat? Pak navštivte druhé největší město v USA – Los Angeles.
viacej

Švýcarsko - trochu jiná dovolená

Vydáno: 06. 11. 2017
Vybíráte destinaci Vaší dovolené a nemůžete se rozhodnout? Chcete zároveň poznávat, odpočívat, kochat se krásnou přírodou, chcete na hory i k vodě? Pokud ano a nevíte, čeho se vzdát, nevzdávejte se ničeho a vyrazte do Švýcarska.
viacej

Spoznajte s nami krásy Viedne

Vydáno: 05. 11. 2017
Ak ste ešte nemali tú možnosť ísť na výlet do Viedne, určite by ste mali o návšteve tohto krásneho mesta uvažovať. Do Viedne sa dostanete autobusom, vlakom i lietadlom, závisí od toho, odkiaľ cestujete. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy napr. pri príležitosti dňa múzeií alebo vianočných trhov. Ísť do Viedne na vlastnú päsť a zostaviť si svoj vlastný program je tiež výborný nápad. A vôbec sa nemusíte báť, že by ste stratili...
viacej

Sardínia

Vydáno: 04. 11. 2017
Kúzelný ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi piesočnatými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou. Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú pokoj, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu