Cestování

Pošlite nám svoj recept

Veľké krásy v okolí malého mesta

Vydáno: 03. 09. 2017
Pri milovníkov prírody ponúka okolie malého východoslovenského mesta Snina miesta, ktoré treba vidieť na vlastné oči. Ukrýva ich vulkanické pohorie Vihorlat a jeho priľahlé oblasti.Časť pohoria je vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pohorie Vihorlatu vystupuje y Východoslovenskej nížiny.
viacej

Paříž - centrum umění a módy

Vydáno: 02. 09. 2017
Návštěva tohoto výjimečného města je zážitkem na celý život. Romantika na nás čeká na každém kroku. Paříž je nádherná, plná jedinečných příběhů bohatých i chudých, dobrých i zlých, slavných i těch, na které se už zapomnělo. Na její obhlédnutí by nestačily měsíce, na její poznání ani celý život.
viacej

Jiří Kolbaba - ten, který žije svůj sen

Vydáno: 01. 09. 2017
Cestovatel a fotograf tělem i duší. Dosud navštívil více než 130 zemí na všech kontinentech naší Země a toto úctyhodné číslo hodlá ještě navýšit. Jeho vášní i potřebou je prozkoumávat všechny kouty planety, poznávat přírodní krásy i atmosféru měst a proniknout do neznámých kultur. Zejména však touží potkávat nové lidi, kteří jeho cesty činí ještě zajímavějšími.
viacej

Podnesterská republika

Vydáno: 31. 08. 2017
Podnestersko, krajina s názvom Podnesterská republika, je formálne medzinárodne neuznávaný, ale inak fakticky samostatný štát vyhlásený začiatkom roku 1992 v Moldavsku. Došlo k tomu na území obývaným ruským obyvateľstvom na ľavom brehu rieky Dnester. Z pohľadu Moldavska sa však nejedná o samostatné územie, ale o región Moldavska pod názvom Podnesterská moldavská republika (PMR). Má rozlohu 4 163 km² a 555 500 obyvateľov.
viacej

Nastúpte si

Vydáno: 30. 08. 2017
Cestovanie patrí ku koníčkom mnohých ľudí. Spoznávanie nových miest, kultúr iných národov, alebo niekedy len únik od každodennej reality do cudzích zemí. Dôvodov na cestovanie sa nájde aj hneď za tucet, nájsť finančné prostriedky býva občas problematickejšie.
viacej

Fakultatívne výlety

Vydáno: 29. 08. 2017
Fakultatívny výlet nemusíte okúsiť len počas dovolenky pri mori. Vychutnajte si ho aj ako túlanie po svojej vlasti.
viacej

Návštěva Pobaltí pro milovníky historie a bohaté přírody!

Vydáno: 28. 08. 2017
Nádhernou krajinu a architektonické perly srovnatelné s Římem či Prahou najdete v zemích Pobaltí, tedy Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hlavní města, jejichž jména se snad všem pletou, zvlněná krajina, mořské klima a nezapomenutelná kultura – to vše nabízí dovolená v zemích Baltského moře!
viacej

Stonehenge

Vydáno: 27. 08. 2017
Sú dovolenkové miesta, ktoré ľudí jednoducho uchvátia. Čím? Veľkým lákadlom je pekná príroda, krásne more, kvalitné hotely, bazény, či nedotknuté lesy a hory. Avšak na svete sú aj miesta, ktoré vám nedajú spávať ani dlho potom ako ich opustíte. Budete rozmýšľať nad tým, ako mohli vzniknúť, kto ich vybudoval, na čo slúžili… Sú to miesta, ktoré sú zahalené tajomstvom a nikto na Zemi vám o nich nevie poskytnúť stopercentne pravdivé informácie. Medzi záhady, nad ktorými si ľudstvo láme hlavu už od nepamäti patrí aj Stonehenge.
viacej

Telč - město pohádek

Vydáno: 26. 08. 2017
Naše malebná republika skrývá spoustu krásných měst a míst, která stojí za to navštívit. A někdy jedna návštěva nestačí. Byli jste už například v Telči? Že ne? Tak to byste měli napravit co nejdříve. Toto malebné malé městečko je jedním z nejkrásnějších na Moravě.
viacej

Island - Zem ohňa a ľadu

Vydáno: 25. 08. 2017
Island je ostrovný štát neďaleko Grónska považovaný za súčasť Európy. Rozkladá sa na ostrove v blízkosti severného polárneho kruhu. Zo severu ho obmýva Severný ľadový oceán a z juhu Atlantický oceán. Island má rôznorodý povrch a pomerne členité pobrežie. Prírodné podmienky sú dané sopečnou činnosťou. Island sa nazýva \"zemou ohňa a ľadu\" práve preto, že tu existujú nezávisle blízko vedľa seba sopky chŕliace horúcu lávu spolu s najväčšími ľadovcami sveta.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu