Cestování

Pošlite nám svoj recept

Orava- srdce severného Slovenska

Vydáno: 10. 09. 2018
V ľudovej piesni sa spieva Na Orave dobre, na Orave zdravo. Severský región je miestom, kde sa skĺbili krásy prírody aj moderné turistické atrakcie 21. storočia.
viacej

Cesta ku hviezdam

Vydáno: 09. 09. 2018
Sen sa stáva skutočnosťou. Zatiaľ čo v minulosti bolo pre ľudí nepredstaviteľné dotknúť sa hviezdneho neba a vydať sa na cestu do vesmíru, dnes je to realita. A nielen pre astronautov, výskumníkov a bádateľov, ale i pre obyčajných smrteľníkov. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, že sa vydáte na cestu doslova okolo Zeme?
viacej

Itálie - země slunce

Vydáno: 08. 09. 2018
Je možné, že spousta z nás již teď, jakmile malinko vysvitlo sluníčko a je krásně teplo, začíná plánovat svou letní dovolenou. Co takhle navštívit Itálii? Nabízí se spousta možností, jak v Itálii strávit příjemné chvíle.
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 07. 09. 2018
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Návštěva Pobaltí pro milovníky historie a bohaté přírody!

Vydáno: 06. 09. 2018
Nádhernou krajinu a architektonické perly srovnatelné s Římem či Prahou najdete v zemích Pobaltí, tedy Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hlavní města, jejichž jména se snad všem pletou, zvlněná krajina, mořské klima a nezapomenutelná kultura – to vše nabízí dovolená v zemích Baltského moře!
viacej

Telč - město pohádek

Vydáno: 05. 09. 2018
Naše malebná republika skrývá spoustu krásných měst a míst, která stojí za to navštívit. A někdy jedna návštěva nestačí. Byli jste už například v Telči? Že ne? Tak to byste měli napravit co nejdříve. Toto malebné malé městečko je jedním z nejkrásnějších na Moravě.
viacej

Metropole západního amerického pobřeží

Vydáno: 04. 09. 2018
Most Golden Gate Bridge, pozemní lanovka Cable Cars či povalující se lvouni na molu 39. To jsou symboly nejkrásnějšího a nejevropštějšího amerického města - San Francisca.
viacej

Stratford upon Avon - malé známé město

Vydáno: 03. 09. 2018
„Be not afraid of greatness: some are born great, some achieve greatness, and some have greatness thrust upon \'em.“ Ti z Vás, kteří poznají tento úryvek z díla jednoho velikána světové literatury, hned zjistí čím je Stanford upon Avon (neboli Stanford nad Avonou) nejvýznamnější. Stále nic? Ještě Vám můžeme prozradit, že pro dramata tohoto autora byl typický blankvers – nerýmovaný sylabotónický jambický verš o pěti stopách, který vznikl v anglické literatuře. Sonety psal formou anglického sonetu.
viacej

Osamotené súostrovie

Vydáno: 02. 09. 2018
Havaj je legendami opradené súostrovie, ležiace stratené niekde medzi Amerikou a Japonskom. Je to miesto, kde sa plnia aj tie najtajnejšie sny o dokonalej dovolenke. Medzi zaručené lákadlá patrí najkrajšia pláž na Zemi Waikiki, nádherné ženy, úžasný tanec hula či pieseň Aloha oe, ktorá znie z úst domorodých krásavíc a lahodnými tónmi láka prežiť na ostrovoch nezabudnuteľné chvíle.
viacej

Univerzitné mestá vo svete a u nás

Vydáno: 01. 09. 2018
Kto by nepoznal Harvard alebo Oxford? Mnohé mestá sú preslávené tým, že v nich žije množstvo študentov, ktorí navštevujú známe či menej známe univerzity. Menej sa ale hovorí o iných atrakciách, ktorými sa popri univerzitách môžu pýšiť...
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu