Cestování

Pošlite nám svoj recept

Dublin – město uprostřed zeleně

Vydáno: 14. 07. 2018
Dublin, hlavní město Irska, za chvíli rozkvete do jarní parády a celé město se ponoří do zeleného hávu. Pominou mlhy a deště a Dublin se na další sezónu stane cílem historie a přírody chtivých turistů z celého světa. Budete mezi nimi i vy?
viacej

Milán - perla Lombardie

Vydáno: 13. 07. 2018
Milán, hlavní město Lombardie, je po Římu největší v Itálii. Je nejvýznamnější průmyslovým a obchodním italským centrem. Když se řekne Milán, většině lidí se vybaví móda a fotbalový klub AC Milán. Město, jehož název se vyvinul z latinského Mediolanum - město uprostřed roviny - však skýtá také mnoho jiných krás.
viacej

Lacná dovolenka? Jedine Rimini

Vydáno: 12. 07. 2018
Nestihli ste toto leto dovolenku pri mori? Máte jedinečnú možnosť za celkom lacný peniaz prežiť posledné slnečné dni v prímorskom stredisku na severe Talianska v Rimini. More je teplé a čistejšie ako v strede sezóny, hotely už znižujú ceny ubytovania, mesto už nie je tak preplnené mladými nadšencami, ktorí vyhľadávajú jednu diskotéku za druhou, ale programy v hoteloch či reštauráciách sú zamerané skôr na staršie ročníky.
viacej

Hor sa stanovať

Vydáno: 11. 07. 2018
Opäť je tu leto. Ročné obdobie pre niekoho obľúbené pre iných menej populárne. Letno pre každého znamená niečo iné. Čas dovoleniek, prázdnin, ale aj starosti, ako naplniť voľný čas svojim ratolestiam
viacej

Na víno ku Modre

Vydáno: 10. 07. 2018
Snáď najznámejšia Slovenská vinárska oblasť je tá Malokarpatská. Práve tam sa nachádza množstvo miest, z ktorých pochádzajú vína, ktoré si odniesli už nejedno víťazstvo zo súťaží z celého sveta. O tom, že vína z okolí Modry nepotešia len chuťové poháriky tých najväčších degustátorov, ale aj oči každého, sa môžete presvedčiť aj sami. Najmä v Modre a okolí nájdete niekoľko veľmi zaujímavých viníc.
viacej

Lofoty - malý Nový Zéland

Vydáno: 09. 07. 2018
„Lofoten, never to be forgotten“. Nebo, chcete-li česky, „Lofoty, nikdy nezmizí vám z paměti.“ Tak zní nejčastější motto pohlednic z této úchvatné panenské krajiny na severu Norska, která při prvním pohledu jistojistě omráčí každého.
viacej

Rozprávkové Bojnice

Vydáno: 08. 07. 2018
Rieka Nitra preteká mnohými malebnými mestami Slovenska, jedno z nich však má svoje výrazne špecifické postavenie. Spája sa v ňom dlhá história, liečivé pramene a bohatá kultúra. Je to mesto, ktoré si nezameníte so žiadnym iným pre jeho typickú dominantu – zámok s výraznými vežami. Pokiaľ sa prechádzate jeho uličkami, cítite sa naraz v dobe minulej a zároveň súčasnej. Bojnice majú svojím návštevníkom skutočne čo ponúknuť!
viacej

Pobřeží Španělska

Vydáno: 07. 07. 2018
Léto se už pomalu blíží ke konci, prázdniny končí a zase začne běžný pracovní kolotoč. Pokud ještě přemýšlíte, že byste vyrazili někam na dovolenou a nevíte kam, mám pro vás jeden tip. Vydejte se do Španělska. Počasí můžete i po prázdninách očekávat vesměs příjemné a míst k návštěvě je také spousta.
viacej

To nejlepší z Černé Hory

Vydáno: 06. 07. 2018
Malá a teprve nedávno vzniklá země sousedící s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Kosovem a Albánií nabízí historická města, krásné hory a pěkné moře. Zkrátka za návštěvu Černá Hora určitě stojí.
viacej

Aljaška

Vydáno: 05. 07. 2018
Místo, které mnozí z nás navštívili alespoň ve svých představách. Někteří měli to štěstí, že okusili krásy této země na vlastní kůži. Někteří tento kraj jistě ještě navštíví. Ať tak či onak, Aljaška je královnou našich snů a touhou našich životů.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu