Cestování

Pošlite nám svoj recept

Co nevynechat při návštěvě Ukrajiny?

Vydáno: 11. 03. 2018
Ukrajina je krajina plná politických a ekonomických problémů, ale zároveň je to krajina plná přírodního, kulturního a historického bohatství. Krajina, kterou by měl každý určitě navštívit a alespoň na malou chvíli se stát jej součástí.
viacej

Cesta ku hviezdam

Vydáno: 10. 03. 2018
Sen sa stáva skutočnosťou. Zatiaľ čo v minulosti bolo pre ľudí nepredstaviteľné dotknúť sa hviezdneho neba a vydať sa na cestu do vesmíru, dnes je to realita. A nielen pre astronautov, výskumníkov a bádateľov, ale i pre obyčajných smrteľníkov. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, že sa vydáte na cestu doslova okolo Zeme?
viacej

Orava- srdce severného Slovenska

Vydáno: 09. 03. 2018
V ľudovej piesni sa spieva Na Orave dobre, na Orave zdravo. Severský región je miestom, kde sa skĺbili krásy prírody aj moderné turistické atrakcie 21. storočia.
viacej

Island - Zem ohňa a ľadu

Vydáno: 08. 03. 2018
Island je ostrovný štát neďaleko Grónska považovaný za súčasť Európy. Rozkladá sa na ostrove v blízkosti severného polárneho kruhu. Zo severu ho obmýva Severný ľadový oceán a z juhu Atlantický oceán. Island má rôznorodý povrch a pomerne členité pobrežie. Prírodné podmienky sú dané sopečnou činnosťou. Island sa nazýva \"zemou ohňa a ľadu\" práve preto, že tu existujú nezávisle blízko vedľa seba sopky chŕliace horúcu lávu spolu s najväčšími ľadovcami sveta.
viacej

Sumatra

Vydáno: 07. 03. 2018
Uvažovali jste již někdy o netradičně strávených prázdninách, láká vás tajemno dalekého východu a neotřelá místa? Potom je pro Vás indonéský ostrov Sumatra jako stvořený. Zažít zde můžete nejedno dobrodružství, například v podobě výstupu na dosud činnou sopku, šnorchlování v tyrkysovém třpytícím se moři anebo návštěvy opičí rezervace. Veškeré ceny jsou v Indonésii ve srovnání s našimi poměry příjemně nízké, takže pokud stále zvažujete, kam se letos vydat na dovolenou, co takhle zakusit něco výjimečného?
viacej

Paříž - centrum umění a módy

Vydáno: 06. 03. 2018
Návštěva tohoto výjimečného města je zážitkem na celý život. Romantika na nás čeká na každém kroku. Paříž je nádherná, plná jedinečných příběhů bohatých i chudých, dobrých i zlých, slavných i těch, na které se už zapomnělo. Na její obhlédnutí by nestačily měsíce, na její poznání ani celý život.
viacej

Telč - město pohádek

Vydáno: 05. 03. 2018
Naše malebná republika skrývá spoustu krásných měst a míst, která stojí za to navštívit. A někdy jedna návštěva nestačí. Byli jste už například v Telči? Že ne? Tak to byste měli napravit co nejdříve. Toto malebné malé městečko je jedním z nejkrásnějších na Moravě.
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 04. 03. 2018
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Podnesterská republika

Vydáno: 03. 03. 2018
Podnestersko, krajina s názvom Podnesterská republika, je formálne medzinárodne neuznávaný, ale inak fakticky samostatný štát vyhlásený začiatkom roku 1992 v Moldavsku. Došlo k tomu na území obývaným ruským obyvateľstvom na ľavom brehu rieky Dnester. Z pohľadu Moldavska sa však nejedná o samostatné územie, ale o región Moldavska pod názvom Podnesterská moldavská republika (PMR). Má rozlohu 4 163 km² a 555 500 obyvateľov.
viacej

Návštěva Pobaltí pro milovníky historie a bohaté přírody!

Vydáno: 02. 03. 2018
Nádhernou krajinu a architektonické perly srovnatelné s Římem či Prahou najdete v zemích Pobaltí, tedy Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hlavní města, jejichž jména se snad všem pletou, zvlněná krajina, mořské klima a nezapomenutelná kultura – to vše nabízí dovolená v zemích Baltského moře!
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu