Cestování

Pošlite nám svoj recept

Plávajúce mesto - realita, či sen?

Vydáno: 17. 01. 2021
Zamýšľali ste sa nad tým, že niekedy budete žiť alebo strávite dovolenku na ostrove, ktorý vytvorili ľudia? Vzhľadom na to, že sa čím ďalej viac dvíha hladina oceánov, vedci a architekti spojili svoje sily. Snažia sa nájsť cestu, ktorá by zabezpečila ďalšiu existenciu obyvateľov najviac ohrozených ostrovčekov a ostrovov v oceánoch. Ak by sa náhodou naplnil predpokladaný scenár, vedzte, že riešenie je už pripravené.
viacej

Sbalit se dobře neznamená sbalit si všechno

Vydáno: 16. 01. 2021
Když na hranicích zjistíte, že jste si místo deseti paštik vzali jenom dvě, je to menší problém, než když zjistíte, že jste doma nechali celou peněženku či pas. Možná to bude pro většinu turistů a amatérských cestovatelů znít neuvěřitelně, ale skutečný cestovatel se dokáže sbalit do malého batůžku, který na zádech ani nepocítí.
viacej

Londýn – místo pro královskou svatbu i olympijské hry

Vydáno: 15. 01. 2021
Královská rodina, dvoupatrové červené autobusy či Big Ben. To jsou některé symboly města ležícího na řece Temži. To je Londýn. Hlavní město Anglie a místo mnoha tváří.
viacej

Krásy Nizozemska

Vydáno: 14. 01. 2021
Nizozemsko, nepřesně nazývané Holandsko nebo Nizozemí, země na severozápadu Evropy, láká k návštěvě nížinatou krajinou a světoznámou výstavou květin. Navštívit jej můžete i vy!
viacej

Krásy Červeného kameňa

Vydáno: 13. 01. 2021
Nemusíte byť len z okolia Bratislavy, výlet do malokarpatských hôr sa vám oplatí tak či tak. Husté listnaté lesy ukrývajú viacero zaujímavostí, ktoré stojí za to vidieť. Jednou z tých najkrajších je zachovaný hrad Červený kameň so svojim okúzľujúcim hradným parkom a záhradou. Ak sa sem vyberiete, strávite tu rozhodne krásny deň.
viacej

Sardínia

Vydáno: 12. 01. 2021
Kúzelný ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi piesočnatými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou. Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú pokoj, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort.
viacej

Dovolená na podzim - exotika i hory za příznivé ceny!

Vydáno: 11. 01. 2021
Prodloužit si léto nikdy není na škodu a pokud neholdujete tropickým teplotám a uvítáte příjemné klima, je pro vás podzimní dovolená to pravé!
viacej

Makarská riviéra - poklad Jadranu

Vydáno: 10. 01. 2021
Predpokladajme, že vašou dovolenkovou prioritou nie sú nákupy, zábavné strediská a hlučný nočný život. Dávate prednosť nedotknutej prírode, pokojným morským vlnám, plážam, na ktorých budete mať dosť súkromia a zároveň budú hneď po vašimi oknami. Pokiaľ hľadáte ticho a radi sa uchýlite do tieňa borovíc, kde vás nič nebude rušiť, aby ste si mohli vychutnať príliv... Potom sa určite musíte vybrať na chorvátske pobrežie a navštíviť Makarskú riviéru.
viacej

Pláž bez mora

Vydáno: 09. 01. 2021
Tohtoročná letná sezóna by si do týchto dni dobrú známku nezaslúžila. Počas pripomína skôr blížiacu sa jeseň, pri teplotách nad 30 stupňov sme sa potili iba pár dní. Domáca dovolenka vybehovaniu na pláži veľmi nepraje.
viacej

Island - Zem ohňa a ľadu

Vydáno: 08. 01. 2021
Island je ostrovný štát neďaleko Grónska považovaný za súčasť Európy. Rozkladá sa na ostrove v blízkosti severného polárneho kruhu. Zo severu ho obmýva Severný ľadový oceán a z juhu Atlantický oceán. Island má rôznorodý povrch a pomerne členité pobrežie. Prírodné podmienky sú dané sopečnou činnosťou. Island sa nazýva \"zemou ohňa a ľadu\" práve preto, že tu existujú nezávisle blízko vedľa seba sopky chŕliace horúcu lávu spolu s najväčšími ľadovcami sveta.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu