Cestování

Pošlite nám svoj recept

Rokštejn - zapomenutý hrad uprostřed Vysočiny

Vydáno: 28. 07. 2017
Nevíte-li, co podniknout o víkendovém dni, náš tip na výlet rozhodně nezklame. V samotném srdci Vysočiny, nedaleko Jihlavy, se na nečekaném místě nachází malebný hrad s bohatou historií.
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 27. 07. 2017
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Kuba - farebná, živá a chudobná

Vydáno: 26. 07. 2017
Ostrov objavený Krištofom Kolumbom s hlavným mestom Havana (nazývanou aj „Paríž Karibiku“), kde štátni zamestnanci neplatia dane zo mzdy.
viacej

Adrenalínová dovolenka na rafte

Vydáno: 25. 07. 2017
Chcete zažiť romantickú dovolenku v prekrásnych zákutiach riek, s nádychom dobrodružstva? Alebo trochu adrenalínu na divokej vode? Tak čítajte ďalej.
viacej

Kanárské ostrovy - letní dovolená v zimě

Vydáno: 24. 07. 2017
Zatímco kontinentální Evropa se ukládá k zimnímu spánku a lidé svou dovolenou tráví povětšinou spíše na horách, někteří zatouží vypravit se k moři, na slunné pláže a hlavně za teplem. Pokud patříte mezi tuto skupinu, ideální volbou pro vás budou Kanárské ostrovy.
viacej

Dlouhé stráně - výlet za poznáním

Vydáno: 23. 07. 2017
Nejen povalováním na pláži a nicneděláním se dá strávit ta pravá dovolená. Existuje spousta dalších možností. Každý si vybírá podle svých možností a chutí. Co si takhle udělat výlet za poznáním něčeho nového, zajímavého a neokoukaného. Jedním z takových míst, které je zajímavým cílem letních výletů je přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně.
viacej

Filipíny – když je rozmanitost normou

Vydáno: 22. 07. 2017
Ostrovní stát v jihovýchodní Asii, který po dlouhá léta bojoval o svoji nezávislost. Zvítězil a otevřel nám svoje brány. Máme možnost poznat svět, o kterém se nám ani nesnilo. Svět plný kontrastů, pestrosti a rozličných možností. Vlajka Filipínské republiky je velmi podobná té české – ovšem zde veškerá podobnost končí.
viacej

Smer - Disneyland

Vydáno: 21. 07. 2017
Stále nemáte vybranú tú správnu dovolenku? More vás už omrzelo a do hôr sa vám nechce? Radi by ste za zabavili a znova sa cítili mladí a bezstarostní? Čo tak navštíviť Disneyland a zasnívať si spolu so známymi rozprávkovými hrdinami?
viacej

Americký park Yosemite - idealní místo pro seniory

Vydáno: 20. 07. 2017
Chtěli byste vidět krásnou nedotčenou přírodu, ale už máte určitá zdravotní omezení, takže si myslíte, že tento sen už se vám nesplní? Mýlíte se. Národní park Yosemite, ležící na západním pobřeží Spojených států amerických, je totiž přístupný v podstatě pro každého, dokonce i pro vozíčkáře.
viacej

Plávajúce mesto - realita, či sen?

Vydáno: 19. 07. 2017
Zamýšľali ste sa nad tým, že niekedy budete žiť alebo strávite dovolenku na ostrove, ktorý vytvorili ľudia? Vzhľadom na to, že sa čím ďalej viac dvíha hladina oceánov, vedci a architekti spojili svoje sily. Snažia sa nájsť cestu, ktorá by zabezpečila ďalšiu existenciu obyvateľov najviac ohrozených ostrovčekov a ostrovov v oceánoch. Ak by sa náhodou naplnil predpokladaný scenár, vedzte, že riešenie je už pripravené.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu