Cestování

Pošlite nám svoj recept

Turecko - Pamukkale

Vydáno: 25. 05. 2020
Ak sa chystáte v lete tráviť svoju dovolenku v Turecku, určite by ste nemali vynechať výlet do oblasti Pamukkale, kde sa nachádzajú liečivé termálne pramene, o ktorých je známe, že ten kto sa v nich okúpe, omladne o rezať rokov.
viacej

Trnava - Slovenský Rím

Vydáno: 24. 05. 2020
Trnava patrí k najvýznamnejším mestám Slovenska, leží v Trnavskej pahorkatine. Trnava je prvé sloevenské mesto, ktoré získalo kráľovské výsady, udelil ich Bela IV: História stredovekého mesta Trnava siaha do 9.storčia. Už v tomto období sa na územi mesta usadzovalo slovanské kmene.
viacej

ZOO Lešná = ZOO kontinentů

Vydáno: 23. 05. 2020
Pomalu na nás zpoza mraků začíná vykukovat sluníčko a některé dny přímo vybízejí k podnikání výletů a návštěv zajímavých míst. Mezi velice zajímavá místa, která stojí za návštěvu, patří bezesporu Zoo Lešná u Zlína. V dnešní době se řadí na 3. místo v návštěvnosti mezi patnácti zoologickými zahradami v České republice.
viacej

Orava- srdce severného Slovenska

Vydáno: 22. 05. 2020
V ľudovej piesni sa spieva Na Orave dobre, na Orave zdravo. Severský región je miestom, kde sa skĺbili krásy prírody aj moderné turistické atrakcie 21. storočia.
viacej

Camping

Vydáno: 21. 05. 2020
Kempovanie je obľúbená oddychová aktivita i v našich zemepisných šírkach a ako formu letnej dovolenky si ju vyberajú ľudia rôznych vekových kategórii. V karavane, pod stanom alebo odvážnejší rovno pod holým nebom kempujú ľudia po celom svete. Ponuka kempov je široká u nás i v zahraničí. Stačí si vybrať, či chcete ísť k vode, do hôr alebo skombinovať jedno i druhé...
viacej

Wellness pobyty

Vydáno: 20. 05. 2020
Máte pocit, že potrebujete na chvíľu vypnúť a poriadne zrelaxovať celé telo? Zarezervujte si wellness pobyt! Nemusíte chodiť ďaleko. Na Slovensku i v Čechách nájdete množstvo hotelov a zariadení, ktoré takéto pobyty ponúkajú. Stačí si len vybrať.
viacej

Cestovný ruch v minulosti a dnes

Vydáno: 19. 05. 2020
Cestovný ruch je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví. Pre niektoré krajiny znamená hlavý zdroj príjmu.
viacej

Čo skrýva Tibet?

Vydáno: 18. 05. 2020
Krajina, o ktorej každý z nás už neraz počul. Nekonečný pokoj, tradičné náboženstvo, kúzelné hory, mnísi, obrovské duchovno, zber čajových lístkov, chápanie sveta inými očami a pre nás očarujúca atmosféra. Koho by táto krajina nezlákala do svojej náruče? Kde sa rozprestiera Tibet? Čo je preň charakteristické? Na čo sa určite pozrieť pri návšteve? Ako sa mu priblížiť aj bez toho, aby sme sa vydali na cestu?
viacej

Fakultatívne výlety

Vydáno: 17. 05. 2020
Fakultatívny výlet nemusíte okúsiť len počas dovolenky pri mori. Vychutnajte si ho aj ako túlanie po svojej vlasti.
viacej

V Benátkách nás čeká víra, umění i rozum

Vydáno: 16. 05. 2020
Lidé, kteří rádi čtou, vědí, že nic ve skutečnosti není tak nádherné a dokonalé jako v jejich představivosti. Protože tu nedokáže nic překonat. Ale ať si už o Benátkách, o tomhle ostrovním městě ležícím v severní Itálii, přečtete cokoliv, ať si už představíte jakékoliv skvosty a zázraky, skutečnost je všechny překoná.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu