Cestování

Pošlite nám svoj recept

Istanbul - brána Orientu

Vydáno: 22. 01. 2020
Byzantion, Konstantinopol, Cařihrad. Různé názvy, ale řeč je stále o jednom městě. O nádherné tureckém Istanbulu, který se rozprostírá na dvou kontinentech. K vidění je zde nejenom mnoho zajímavých památek, ale hlavně si tu uvědomíte obrovské rozdíly mezi Evropou a Asií.
viacej

Dovolená v zahraničí? Řekněte NE Chorvatsku!

Vydáno: 21. 01. 2020
Věděli jste o tom, že Češi mají moře? A víte, kde se nachází? V Chorvatsku. Přesně tak! V té pětimilionové krajině na pomezí střední a jihovýchodní Evropy, která je omývaná vodami Středozemního moře. V této republice najdete Čecha doslova na každém kroku. Hotely jsou jimi přeplněné a na pláži jinou řeč než češtinu už pomalu neslyšíte.
viacej

Slovinské hory

Vydáno: 20. 01. 2020
Většina Čechů když vyrazí na turistiku do hor, tak míří na Slovensko, do Rakouska či Itálie. Věřte ale, že krásné hory se nachází i v malé zemi na jihu – Slovinsku.
viacej

Stockholm

Vydáno: 19. 01. 2020
Město, které má za sebou bohatou sedmsetpadesátiletou historii, leží na čtrnácti ostrovech spojených 57 mosty. Nachází se na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren, třetím největším jezerem ve Švédsku a Baltským mořem. Je důležitým obchodním, kulturním, administrativním a průmyslovým centrem. Sídlí v něm vláda a zároveň je i sídlem hlavy státu – krále.
viacej

Vatikán není jen nejmenší stát světa

Vydáno: 18. 01. 2020
Vatikán je především znám jako sídlo papeže a zároveň také jako nejmenší stát na světě. Dokážete o něm říct ještě něco dalšího nebo si raději necháte poradit z následujících řádků?
viacej

Zázračné Orvieto - seznamte se!

Vydáno: 17. 01. 2020
Malebné italské městečko vzdálené od Říma co by kamenem dohodil, láká převážně duchovně založené turisty, ale také milovníky vína. Nemusíte však být ani jedno, aby jste toto nádherné město, považované za nejkrásnější v kraji, mohli navštívit.
viacej

Rozprávkové Bojnice

Vydáno: 16. 01. 2020
Rieka Nitra preteká mnohými malebnými mestami Slovenska, jedno z nich však má svoje výrazne špecifické postavenie. Spája sa v ňom dlhá história, liečivé pramene a bohatá kultúra. Je to mesto, ktoré si nezameníte so žiadnym iným pre jeho typickú dominantu – zámok s výraznými vežami. Pokiaľ sa prechádzate jeho uličkami, cítite sa naraz v dobe minulej a zároveň súčasnej. Bojnice majú svojím návštevníkom skutočne čo ponúknuť!
viacej

V Austrálii u protinožcoch

Vydáno: 15. 01. 2020
Medvedík koala, eukalyptové stromy, krajina protinožcov, tieto základné indície si mnohí Európania vybavia, keď sa hovorí o Autrálii. Najmenší svetadiel leží medzi Indickým a Tichým oceánom, situovaný je na južnej pologuli. Svetadiel pozostáva s pevniny, patrí k nemu aj Tasmánia s Novou Guineou.
viacej

Dovolenka na lodi

Vydáno: 14. 01. 2020
Okružné plavby kvalitne kombinujú pobytové a poznávacie zájazdy v jednom. Za prijateľnú cenu získate kompletný balík služieb: ubytovanie v kajute, celodenné bohaté a pestré stravovanie, vstup do všetkých verejných a zábavných priestorov lode.
viacej

Ako sa zbaliť rýchlo a efektívne

Vydáno: 13. 01. 2020
Chýbalo vám na dovolenke niečo, o čom ste boli presvedčený, že ste si to zbalili? Balíte sa vždy na poslednú chvíľu, lebo balenie vás nebaví a predstavuje pre vás najotravnejšiu časť prípravy na dovolenku? Hádžete do kufra veci podľa toho, ako vás napadnú a chýba vám akýkoľvek systém? Boli by ste najradšej, keby niekto tie kufre pobalil za bás? Čítajte ďalej a možno vám s vašim problémom pomôžeme.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu