Cestování

Pošlite nám svoj recept

Na túre pri Nitre

Vydáno: 11. 12. 2019
Mesto Nitra ukrýva v sebe mnoho miest, ktoré stojí za to vidieť. Synagóga, hrad, či galéria sú len zlomok z nich. Čo je ale ďalej od mesta pod Zoborom, ak sa chcete vybrať do prírody? Rozhodne si máte z čoho vybrať, stačí sa len informovať na námestí v turistickom centre!
viacej

Návštěva Pobaltí pro milovníky historie a bohaté přírody!

Vydáno: 10. 12. 2019
Nádhernou krajinu a architektonické perly srovnatelné s Římem či Prahou najdete v zemích Pobaltí, tedy Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hlavní města, jejichž jména se snad všem pletou, zvlněná krajina, mořské klima a nezapomenutelná kultura – to vše nabízí dovolená v zemích Baltského moře!
viacej

Věčné město Řím

Vydáno: 09. 12. 2019
Hlavní metropole Itálie a jedno z nejstarších měst Evropy. Ano, řeč je o Římu. Nevedou sem sice, jak praví známé přísloví, všechny cesty, ale místo, kde na vás zcela dýchne starověká historie, určitě stojí za návštěvu.
viacej

Los Angeles - centrum filmového priemyslu a zábav

Vydáno: 08. 12. 2019
Los Angeles je druhé najväčšie mesto USA a najväčšie mesto v štáte Kalifornia. Vyznačuje sa suchým a slnečným počasím. Ak by ste sa sem presťahovali, zažijete až 325 slnečných dní do roka.
viacej

Kde zastal čas: Brhlovce

Vydáno: 07. 12. 2019
Na Slovensku je mnoho miest, v ktorých doslova zastal čas. Dobové obydlia upravené na múzeum či skanzeny...to všetko možno nájsť. Ale históriu, ktorá je ešte doslova živá a funguje rovnako, ako pred stáročiami aj dnes, to sa len tak ľahko nenájde. Tým sú Brhlovce výnimočné.
viacej

Maurícius

Vydáno: 06. 12. 2019
je skutočný klenot, ktorý čaká na objavenie. Od prvého okamihu Vás zelený ostrov uprostred Indického oceánu nadchne. Dovolenka osvieži Vaše telo i dušu. Nie je tu žiadna masová turistika a žiadne znečistenie prírody. Nepotrebujete vstupné víza, ani očkovanie. Neuveriteľne priezračná voda Indického oceánu obmýva pobrežné lagúny lemované zlatými plážami s jemným pieskom a kokosovými palmami.
viacej

Pútnické miesta na Slovensku

Vydáno: 05. 12. 2019
Miesta, kde sa zjavila Paná Mária, kostoly a kaplnky, ktoré majú zvláštne čaro sú cieľom mnohých kresťanov. Pravidlne sa usporiadavajú púte pri príležitosti významných sviatkoch a výročí.
viacej

Velehrad ve stručných dějinách

Vydáno: 04. 12. 2019
Jedno z nejznámějších poutních míst v Česku vůbec a místo, kde se podle pověsti nacházelo centrum Velké Moravy – to je Velehrad!
viacej

El camino - cesta sebepoznání a odvahy

Vydáno: 03. 12. 2019
Santiago de Compostela je malým kouskem téhle planety, který navštěvují poutníci a cestovatelé z celého světa. Někteří z nich hledají Boha, jiní klid a možnost přemýšlet o svém životu, další si chtějí jenom vychutnat krásy Španělska, přírodu, poznat kulturu a místní lidi. Ať už je cíl těchto odvážlivců jakýkoliv, jedno je spojuje - cesta, po které všichni dennodenně kráčí.
viacej

Thassos - zelený smaragd v Egejskom mori

Vydáno: 02. 12. 2019
Názov ostrovu je pomenovaný podľa syna boha Poseidona, Thassosa, ktorý sa tu usadil, aby zachránil svoju sestru Európu alebo od slova „dásos“, čo znamená les.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu