Pošlite nám svoj recept

Výročí vypálení Lidic

Vydáno: 18. 06. 2020
Před devětašedesáti lety se udála strašná tragédie. 10. května 1942 nacisté zničili obec Lidice. Kromě připomínky této události na místním památníku bude uveden i nový český film se stejnojmenným názvem.
viacej

Ebenový nábytok - luxus?

Vydáno: 18. 06. 2020
Prečo si neurobiť radosť a nedopriať si aspoň trochu luxusu? Môže ním byť napríklad aj nejaký menší kúsok nábytku z ebenového dreva. Alebo aspoň malá ebenová soška.
viacej

Zdravé a pestré šaláty

Vydáno: 18. 06. 2020
Šaláty poväčšine vnímame ako prílohu k jedlu alebo ich „hádžeme“ do kategórie niečo ľahké pod zub. Tieto zdravé a pestré zmesi ale môžu byť aj samostatnou zložkou nášho jedálnička.
viacej

Nitra - mesto pod Zoborom

Vydáno: 18. 06. 2020
Rozhodli ste sa navštíviť Slovensko a neviete, aké mesto si vybrať? Iste, môžete sa pokochať krásami hlavného mesta Bratislavy, môžete sa vybrať do hôr a nechať sa očariť Tatrami, no pokiaľ máte radi históriu, starobylé domy a uličky a súčasne chcete nasávať modernú atmosféru mesta, vyberte si Nitru, určite vás nesklame.
viacej

Celiakia – civilizačná choroba?

Vydáno: 18. 06. 2020
Celiakia je chronické, celoživotné ochorenie a v neliečenej forme môže byť svojimi komplikáciami aj život ohrozujúcim ochorením.
viacej

Chcete zažít město jinak? Přijďte na sousedskou slavnost!

Vydáno: 17. 06. 2020
V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Uskuteční se celodenní slavnost v ulicích Prahy, jejíž součástí je i Velká podzimní cyklojízda. Během tohoto dne se mohou ulice proměnit v korzo přívětivé pro procházení a jízdu na kole, inspirující k setkávání a zábavě. Jeho letošním mottem je „Poznej svého souseda“.
viacej

Sbalit se dobře neznamená sbalit si všechno

Vydáno: 17. 06. 2020
Když na hranicích zjistíte, že jste si místo deseti paštik vzali jenom dvě, je to menší problém, než když zjistíte, že jste doma nechali celou peněženku či pas. Možná to bude pro většinu turistů a amatérských cestovatelů znít neuvěřitelně, ale skutečný cestovatel se dokáže sbalit do malého batůžku, který na zádech ani nepocítí.
viacej

Aj vy potrebujete svoje súkromie

Vydáno: 17. 06. 2020
V dnešnej dobe je súkromie veľmi často riešený problém. Prečo? Pretože mnohokrát nemáme v dome, či byte dostatok priestoru pre všetky svoje aktivity. Nemôžeme si len tak jednoducho vyčleniť jednu izbu v trojizbovom byte len pre seba - na prácu, na záľuby, ako ateliér, či ako posilňovňu. Zvyčajne sa musíme o priestory s niekým deliť, prispôsobovať sa požiadavkám, či očakávaniam rodiny a na zohľadňovanie vlastnej potreby súkromia nezostane miesto. Ako predchádzať problémom už pri zariaďovaní bytu, či domu? Ako rozdeliť priestor tak, aby sa každému ušiel ten jeho?
viacej

Banánové dobroty

Vydáno: 17. 06. 2020
Banán… Když se řekne banán, určitě se najde mnoho milovníků i odpůrců této suroviny. Přesto, že v našich krajích banány už značně zdomácněly, stále ho můžeme řadit mezi exotické ovoce. Milovníci tohoto ovoce určitě nad dnešním článkem zaplesají a hned půjdou vyzkoušet recepty, které nabízím níže. Odpůrci se mohou alespoň dozvědět něco zajímavého, co třeba o banánech doposud nevěděli.
viacej

Ste nad parou?

Vydáno: 17. 06. 2020
Urýchlite liečbu kašľa, zápalu priedušiek alebo hlasiviek tou najjednoduchšou a najlacnejšou metódou. Cez upchatý nos sa nevládzete nadýchnuť, hučí vám v hlave a začínate pokašliavať? Najvyšší čas, aby ste dali zovrieť vodu a vhodili do nej zaručené prostriedky, ktoré vás vyliečia.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu