Pošlite nám svoj recept

Co jsou to bonsaje?

Vydáno: 29. 06. 2019
Připadají vám typické pokojové rostliny nudné? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad prastarou technikou umění, která se zabývá miniaturizací rostlin, povětšinou původně méně či více vzrostlých stromů. Právě tato technika se nazývá „bonsaj“ a stejnému pojmenování se těší i stromy, které z této metody vzešly – bonsaje.
viacej

Deň matiek

Vydáno: 29. 06. 2019
Druhá májová nedeľa je každoročne venovaná matkám. Vzdávame im úctu a vďaku za všetko, čo pre nás urobili. V našich končinách sa Deň matiek dostal znovu do povedomia až po roku 1989. Sviatok ako taký má ale dlhú tradíciu, ktorá siaha až do dôb pred naším letopočtom.
viacej

Krásy Dubaja

Vydáno: 29. 06. 2019
Dedina, ktorá vyrástla okolo prístavu sa premenila na pulzujúcu metropolu celého Stredného východu. Táto premena by sa nemohla stať bez viacerých vecí, a to množstva financií pochádzajúcich z ropy, automobilov a klimatizácie.
viacej

Nie je zabúdanie ako zabúdanie

Vydáno: 29. 06. 2019
Alzheimerova choroba nesie názov podľa nemeckého psychiatra Alojza Alzheimera, ktorý ju po prvýkrát opísal v roku 1906. Alzheimer si všímal najmä ženy vo veku asi 50 rokov, ktoré sa nevedeli zorientovať, strácali pamäť, mali halucinácie... Častým príznakom boli problémy so spomenutím si na dátum a miesto narodenia, problémy s orientáciou napr. v abecede alebo mesiacoch.
viacej

Těstoviny - jednoduše a chutně

Vydáno: 29. 06. 2019
Každý z vás už zajisté zažil ten pocit, že máte hlad a nevíte, co si rychle vyrobit, aby to nedalo moc práce a bylo to zároveň chutné. Určitě je nejjednodušší zajít si do restaurace a nechat si něco připravit a jen si na tom pochutnat. Ale nejlépe přece chutná vlastní výroba. Co se týče zdrojů surovin, existuje bohatý sortiment, z nějž se dá vytvořit i jídlo hodné labužníků.
viacej

Turistické lákadlo Slovinska? Jeskyně

Vydáno: 28. 06. 2019
Máte rádi tajemství podzemních prostor? Pak si zabalte do kufru teplý svetr a vydejte se do Slovinska. Zdejší jeskyně jsou totiž jedním z největších turistických lákadel malé země na jihu starého kontinentu. Ve Škocjanských jeskyních je největší podzemní prostora v Evropě.
viacej

Life in a Day

Vydáno: 28. 06. 2019
Life in a day je název nového filmu režiséra Kevina Macdonalda, jenž vás určitě uchvátí svou přirozeností. Tento americký pětadevadesáti minutový film, jenž vznikl v roce 2011, nám nabízí úplně jiný pohled na svět, než všechny dokumentární filmy, které vznikli před ním. Je sondou do lidského života, jakou jsme prozatím neměli možnost zhlédnout.
viacej

Čarovanie s hubami v kuchyni

Vydáno: 28. 06. 2019
Je tu čas chatovačiek a túlania sa po lese. V tomto období si určite prídu na svoje vášniví hubári. Máte radi huby a vyskúšali ste už všetky možné recepty na ich prípravu? Neviete ako svoj hubársky jedálniček oživiť? Vyskúšajte nasledovné recepty!
viacej

Ako na mozaiku?

Vydáno: 28. 06. 2019
Pokiaľ rozmýšľate nad tým, ako vyplniť svoj voľný čas a zároveň máte šikovné ruky a chuť tvoriť, pustite sa do mozaiky! Predpokladá sa, že vznikla už v dávnom Egypte a odvtedy fascinuje ľudí po celom svete. Chcete to skúsiť? Neviete ako na to? Ponúkame vám zopár užitočných rád a tipov.
viacej

Alergia na potraviny – čokoláda

Vydáno: 28. 06. 2019
Nepríjemné ekzémy či vyrážky spôsobené alergickou reakciou môžu mať pôvod v mnohých veciach. Okrem známych alergénov akými sú srsti zvierat, parazity, plesne, prach a predovšetkým pele, sa môžu vyskytnúť aj ako reakcia na niektoré druhy potravín. Nie príliš známa, ale zato nebezpečná, je aj tzv. alergia na čokoládu.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu