Pošlite nám svoj recept

Maurícius

Vydáno: 20. 06. 2020
je skutočný klenot, ktorý čaká na objavenie. Od prvého okamihu Vás zelený ostrov uprostred Indického oceánu nadchne. Dovolenka osvieži Vaše telo i dušu. Nie je tu žiadna masová turistika a žiadne znečistenie prírody. Nepotrebujete vstupné víza, ani očkovanie. Neuveriteľne priezračná voda Indického oceánu obmýva pobrežné lagúny lemované zlatými plážami s jemným pieskom a kokosovými palmami.
viacej

Tantrická masáž? Proč ne!

Vydáno: 20. 06. 2020
Každý z nás jistě už slyšel leccos o tantře a tantrické masáži. Mě osobně zajímalo, co je z historek pravda a v čem vůbec spočívají tantrické masáže. Jsou příjemné? Jsou vhodné pro všechny? U nás je převážně známa díky sexuálním aspektům. Cílem tantry ovšem není lepší sex, jak se domnívá většina čtenářů. I když i v této oblasti může tantra pomoci, ale hlavně je prostředkem k dosažení vyššího vědomí.
viacej

Videohry už nejsou jen zábavou puberťáků

Vydáno: 20. 06. 2020
Hodiny a hodiny strávené před počítačem nebo televizí s herní konzolí, to je obrázek úzce spjatý především s mladou generací. A jedná se o obrázek veskrze negativní. Alespoň ve světě je však tento stereotyp již vyvrácen.
viacej

Svokrine jazyky

Vydáno: 20. 06. 2020
Patrí k jedným z bežných kvetov našich domácností. Rastie predovšetkým do výšky a to aj vyše jedného metra, kvitne veľmi zriedka, za to však poteší príjemnou intenzívnou vôňou. Nemá rada príliš veľa vody, za to obľubuje svetlo. A predovšetkým jej mramorovo zelené listy so žltými prúžkami pôsobia veľmi elegantne. Taká je Sansevieria trojpása, ktorú lepšie poznáme ako svokrine jazyky.
viacej

Chuťovky pro návštěvu

Vydáno: 20. 06. 2020
Už se vám určitě někdy přihodilo, že u dveří zazvonila nečekaně návštěva, a vy jste začali narychlo přemýšlet, čím je pohostíte. Následující článek s deseti recepty by vám mohl pomoci.
viacej

Sardínia

Vydáno: 19. 06. 2020
Kúzelný ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi piesočnatými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou. Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú pokoj, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort.
viacej

Maľujeme na tričko

Vydáno: 19. 06. 2020
Máte doma zvyšky látok alebo staré tričká? Premýšľali ste nad tým, že ich použijete ako upratovací prostriedok alebo vyhodíte? Skúste svoje rozhodnutie ešte prehodnotiť. Aj zo starých kusov látky sa dá urobiť pekná dekorácia. Z kúskov maľovaných látok môžete ušiť napríklad poťah na vankúš, patchworkovou technikou z nich môžete urobiť prikrývky alebo pekné kúsky zarámujte a zaveste ako obrázok na stenu.
viacej

Ako funguje pamäť?

Vydáno: 19. 06. 2020
Určite ste sa už často zamysleli nad tým, ako je možné, že človek si dokáže zapamätať neskutočne veľké množstvo informácií. Kde sa ukladajú? Ako to, že za určitých okolností sa pamäť znižuje? Do akej miery možno počet uložených informácií v mozgu ovplyvniť? Aké druhy pamäte poznáme? To všetko sa dozviete.
viacej

Solženicyn – bojovník, který se postavil sovětské totalitě

Vydáno: 19. 06. 2020
Nositel Nobelovy ceny za literaturu, který působil jako dramatik, prozaik a publicista. Patří mezi spisovatele, kteří začali psát proto, že skutečně měli o čem. Jeho strastiplný život mu poskytl víc námětů, než by si možno sám přál. Prožil válku, zradu, rakovinu, veřejnou potupu, úpadek jeho milované krajiny, avšak nakonec i její znovuzrození. A všechno co prožil, zaznamenal pro nás.
viacej

Miešané nápoje

Vydáno: 19. 06. 2020
Blížia sa teplé jarné a letné dni, ktoré predstavujú ideálny čas pre osvieženie sa miešaným nápojom. Či už na party, záhradnej grilovačke, jarnom pikniku, či slávnosti- sú vhodné pre každú príležitosť a niet nimi čo pokaziť. Viete ako vznikli? Aké druhy miešaných nápojov poznáme? Ako ich správne pripraviť? To všetko sa dozviete.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu