Pošlite nám svoj recept

Známý i neznámý - Barchan

Vydáno: 05. 02. 2018
Plánujete dovolenou nebo jen výlety po různých akcích? Chcete se pobavit a ještě se dozvědět něco zajímavého z historie? Pak byste určitě měli navštívit každoročně pořádanou historickou slavnost Barchan, která se koná pravidelně v polovině června v malém městečku Jemnici.
viacej

Prvé jarné alergie

Vydáno: 05. 02. 2018
Mnohí z vás to poznajú až priveľmi dobre: Prvé hrejivejšie lúče slnka nehlásia len príchod jary, ale aj príznakov prvých jarných alergii. Upchatý nos, kýchanie, napuchnuté oči či výsyp...to je len pár z množstva príznakov, ktoré zo sebou prevažne peľové alergie prinášajú. Na čo si treba dať pozor?
viacej

Víkendové snídaňové menu

Vydáno: 05. 02. 2018
Snídaně je nutnost, bez které se náš organismus pořádně nerozjede. Ačkoliv je známo, že by měla být lehce stravitelná, dnes vám nabídneme i „hříšnou“ variantu v podobě sladkostí. Ať už tedy dáváte přednost čemukoliv, následující řádky vám přinesou inspiraci.
viacej

Z povale útulné podkrovie

Vydáno: 05. 02. 2018
Podkrovné priestory majú mnoho špecifických vlastností. No najdôležitejšie z nich sú podkrovný komfort a romantiky bývania. Najmä v starších rodinných domoch bývala povala zväčša využívaná na skladovanie sezónnych alebo nevyužívaných starých vecí. No väčšina priestoru bola aj tak stále nevyužitá.
viacej

Koncentračné tábory - hrôza minulosti

Vydáno: 05. 02. 2018
„Túto bránu už nikdy neprekročíte, odtiaľto sa dostanete jedine ak cez komín krematória.“ Takýmito slovami vítali väzňov vo vyhladzovacích táboroch ku koncu druhej svetovej vojny Hitlerovi prívrženci. V čej hlave sa nápad masívneho vraždenia „neplnohodnotných ľudí“ zrodil? Ako fungovali koncentračné tábory? Kto je za hrôzu druhej svetovej vojny zodpovedný?
viacej

Nadmerné potenie

Vydáno: 04. 02. 2018
Nadmerné potenie alebo hyperhidróza je stav, keď telo produkuje oveľa viac potu ako je nutné. Ľudia trpiaci touto poruchou sú celý život obmedzovaný, nemôžu si dať oblečenie aké chcú, neustále sa kontrolujú...Čo môže pomôcť a zlepšiť kvalitu života nadmerne potiacich sa?
viacej

Základní informace pro dovolenou v Bulharsku

Vydáno: 04. 02. 2018
Každý, kdo rád v rámci dovolené zavítá k moři, už určitě někdy navštívil oblíbené Chorvatsko. A pokud ne, uvažoval o tom. Další dobrou variantou, které rychlým tempem vzrůstá obliba, je Bulharsko, kam míří turisté nejen z Česka či Slovenska. Jestliže patříte k těm, co se nechali na tuto oblast nalákat, pak vám tento článek přinese užitečné základní informace, co na své dovolené určitě upotřebíte.
viacej

Chuť Francie v cremé brulée

Vydáno: 04. 02. 2018
Moučník svým názvem tak proslavený, že snad neexistuje nikdo, kdo by o něm ještě neslyšel. Ale mnoho lidí ho ještě nikdy neochutnalo. Co je cremé bruleé a jak na jeho domácí výrobu, si představíme v následujícím článku.
viacej

4TET - v jednoduchosti je krása

Vydáno: 04. 02. 2018
Dnešní doba moderní hudby je plná všech možných žánrů a nežánrů, mixů a dalších způsobů vyjádření. Pojďme se ale na hudbu podívat malinko z jiné stránky. Z pohledu hudby, k níž nepotřebujeme mnoho nástrojů, ale důležité je vyjádření zpěvu. Přesně tímhle stylem „hudby“ se zabývá i kvartet mužů, kteří si říkají 4TET.
viacej

Dekorácie, ktoré nie sú iba lapačom prachu

Vydáno: 04. 02. 2018
Máte radi pekné veci, ktoré nie sú „iba“ krásne, ale i funkčné? Ako dekorácia vám postačia vonné sviečky alebo soľné lampy? Zostali vám zvyšky vypálených sviečok a uvažujete o tom, že by ste z nich spravili novú sviečku podľa svojich predstáv? Nechajte sa inšpirovať...
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu