Pošlite nám svoj recept

Internet - pomocník či žrout času?

Vydáno: 09. 10. 2019
Dnes, v době moderní techniky a nejrůznějších elektronických pomůcek, by se dalo říci, že počítač už má doma určitě alespoň 85 % z nás. A internet? Tak bez něj už si někteří z nás nedokážou běžný den představit. Ať už v práci, nebo doma, mnozí jej využívají dennodenně.
viacej

Letné šaláty

Vydáno: 09. 10. 2019
V horúce dni dobre padni niečo ľahké a chutné, či už na obed alebo na večeru. Jednoduché recepty, ktoré vám nižšie ponúkame, vám zaberú len zopár minút. Čím viac ich budete jesť, tým viac vitamínov a výživných látok telu doprajete.
viacej

Kúriť plynom či drevom?

Vydáno: 09. 10. 2019
Drevo sa opäť dostáva do módy nielen ako stavebný materiál, ale aj ako palivo do kotlov na vykurovanie domov. Dôvod je jasný – nízka cena. No ani plyn nie je na zahodenie.
viacej

Paříž - centrum umění a módy

Vydáno: 09. 10. 2019
Návštěva tohoto výjimečného města je zážitkem na celý život. Romantika na nás čeká na každém kroku. Paříž je nádherná, plná jedinečných příběhů bohatých i chudých, dobrých i zlých, slavných i těch, na které se už zapomnělo. Na její obhlédnutí by nestačily měsíce, na její poznání ani celý život.
viacej

Digitální fotografie pro každého

Vydáno: 09. 10. 2019
Fotografování nikdy nebylo tak snadné a netěšilo se takové oblibě. Můžeme mít desítky fotek během chvilky a cvakat spouští bez uvážení. Z nich pak vybereme jen ty nejlepší a zbytek jednoduše smažeme z paměťové karty. Digitální fotografie je fenoménem dnešní doby.
viacej

Filipíny – když je rozmanitost normou

Vydáno: 08. 10. 2019
Ostrovní stát v jihovýchodní Asii, který po dlouhá léta bojoval o svoji nezávislost. Zvítězil a otevřel nám svoje brány. Máme možnost poznat svět, o kterém se nám ani nesnilo. Svět plný kontrastů, pestrosti a rozličných možností. Vlajka Filipínské republiky je velmi podobná té české – ovšem zde veškerá podobnost končí.
viacej

Jarmok tradičných remesiel je tu opäť

Vydáno: 08. 10. 2019
Ako každý rok, aj tento mesto na juhozápade Slovenska na dva dni ožije v duchu ľudových tradícii, veľkého jarmoku a množstve sprievodných kultúrnych podujatí. Tento rok je však niečím výnimočný – je to už presne desiaty rok po sebe, čo sa v Šali uskutoční Jarkom tradičných remesiel v rámci projektu Kultúra V4.
viacej

Polévka jako hlavní chod

Vydáno: 08. 10. 2019
Jaro a léto je období stvořené pro polévky. Připravovat se nemusí jen klasicky k obědu, ty hutnjší mohou být klidně samotným hlavním chodem. Dnes jsme si pro vás připravili recept na francouzskou a finskou polévku.
viacej

Ako odhaliť poruchu príjmu potravy?

Vydáno: 08. 10. 2019
Trend dokonalosti a štíhlosti, ktorý diktuje dnešná doba nás núti neustále na sebe pracovať a udržať sa vo forme. Myslíme si, že keď budeme štíhli, krásni a atraktívne vyzerajúci, máme všetky dvere otvorené. Sme presvedčení o tom, že náš úspech závisí mnohokrát len od výzoru a ostatné schopnosti sú nám na nič.. A tak, tlak spoločnosti, v ktorej žijeme neraz vedie k rozvoju poruchy príjmu potravy.
viacej

Ikebany pre každého

Vydáno: 08. 10. 2019
Pozná ich snáď každý: Sušené kvety, konáriky, pierka a iné prírodné materiály naaranžované vo vázach či rôznych nádobách. Pochádzajú až z ďalekého Japonska a pôvodne sa vytvárali pre budhistické obrady a obety. Mali symbolizovať harmóniu a prepojenosť celej prírody a sveta. Dnes sa stali predmetom módy a pekného doplnku bytov, domov, kancelárií či záhrad. Pri troche zručnosti si ich dokážete vyrobiť aj sami – ikebany.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu