Pošlite nám svoj recept

Cestovinové šaláty

Vydáno: 28. 11. 2017
Cestoviny sú vďačnou surovinou, ktorú možno pripraviť na mnoho spôsobov. Ak hľadáte jednoduché a rýchle recepty, ktoré môžete využiť pri varení obedu či večere v časovej tiesni, nechajte sa inšpirovať...
viacej

Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Vydáno: 28. 11. 2017
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.
viacej

Snídaně - základ dne

Vydáno: 28. 11. 2017
Typickou odpovědí české populace na otázku, co je hlavní jídlo dne, zní většinová odpověď oběd. Tak to ale není. Pro správné fungovaní organismu je nejdůležitějším jídlem dne snídaně. Vypovídají o tom průzkumy i samotní milovníci snídaní!
viacej

Hrubá Skála a Sedmihorky

Vydáno: 28. 11. 2017
Hrubá Skála je malá obec v okrese Semily v Libereckém kraji nacházející se mezi Turnovem a Jičínem. Je to obec ležící v centru Chráněné krajinné oblasti Český ráj a v neposlední řadě je to obec, která stojí za návštěvu.
viacej

Zvoľte si správnu farbu pre váš domov

Vydáno: 28. 11. 2017
Pokiaľ vás niekto privíta v byte, ktorý je zahalený do optimistických farieb a pochmúrnosť v nich nemá miesto, máte pozitívny dojem z celej návštevy aj daného človeka. Čím to je, že nás farby bytových doplnkov, zariadenia, či stien dokážu až natoľko potešiť alebo zdeprimovať? Ako sa naučiť farby správne kombinovať tak, aby sme mohli priamo ovplyvniť našu psychiku? Ako zvoliť pre každú miestnosť ten správny farebný tón?
viacej

Pes s PP? Co to znamená?

Vydáno: 27. 11. 2017
Uvažujete o koupi nového člena rodiny? Pejska? Váháte, jakého vlastně pořídit? Všude se píše s PP, bez PP. Co vůbec znamenají tyhle dvě písmenka? Bude Váš pes jiný když bude mít PP? Podívejme se, oč se vlastně jedná.
viacej

Čo je to spánok?

Vydáno: 27. 11. 2017
Strávime ním tretinu až polovicu svojho života. Prežívame v ňom to, čo by sme si priali, snívame a niekedy nás i pekne vydesí. Spánok. Na čo je dobrý? Ako veľa ho človek potrebuje? Je zdravé dospávať prebdené noci? Aký majú na zdravie vplyv nočné zamestnania? Aká je štruktúra spánku?
viacej

Soté na každý deň inak

Vydáno: 27. 11. 2017
Pozná to snáď každý – v bruchu škvrčí, nie je čas na väčšie kulinárske prípravy, ale predsa len máte chuť na niečo dobrého. Najjednoduchšie na prípravu je kuracie mäso a variácii na to, ako ho pripraviť, je mnoho. Stačí zapojiť len trochu fantázie, nechať sa viesť chuťou a z toho istého základu máte na každý deň niečo nové!
viacej

Už teraz ste tým, čím chcete byť!

Vydáno: 27. 11. 2017
Rozmýšľali ste už nad tým, prečo sa niektorým ľuďom darí vo všetkom na čo siahnu? Majú bohatstvo, majú lásku a všetko im vychádza presne podľa ich plánov? Čím sa títo ľudia líšia od ostatných? Čo je to, čo k nim zázračne ťahá všetky dobré veci? Sú ako magnet pre úspech, zdravie a rodinné šťastie. Ako dosiahnuť, aby ste aj vy patrili k týmto ľuďom? To vám povie Rhonda Byrne vo svojej knihe s výstižným názvom Tajomstvo /The Secret/.
viacej

Porta coeli – klášterní perla na hranicích Vysočiny

Vydáno: 27. 11. 2017
„Pro zvláštní lásku, kterou k bratrům Jerusalémským v srdcí svém nepřestal jsem míti a z vřelého slibu a snahy duše, pokud pěstění řádu bratří v předu řečených v mé zemi by zapustilo kořeny silnější a početnější, dvorec v Thusnově a jiný dvorec zvaný Brezni s lukami podle řeky Svratky, potvrdil jsem tímto listem za souhlasu vznešeného otce Jana, biskupa moravského...“ Takto vznikl klášter Porta coeli – Brána do nebes na samých hranicích Vysočiny!
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu