Pošlite nám svoj recept

Poznáváme krásy Lipna

Vydáno: 08. 10. 2018
Hledáte inspiraci pro letní dovolenou? Nemusíte jezdit jen do zahraničí k moři. I u nás lze najít takové menší „moře“. Tím mořem je vodní nádrž Lipno. Rozkládá se na obrovské ploše a nabízí mnoho příležitostí, jak trávit dovolenou.
viacej

Leto plné hudby

Vydáno: 08. 10. 2018
Slnko, hudba, zábava do neskorých ranných hodín a dobrá patria. Aj takto sa dajú v krátkosti predstaviť hudobné festivaly. K letu už neodmysliteľne patria, niektoré si už vybudovali dlhoročnú tradíciu, no každým rokom pribúdajú nové.
viacej

Samovyšetrenia u mužov

Vydáno: 08. 10. 2018
Predovšetkým muži často zabúdajú na to, že onkologické ochorenia postihujú obe pohlavia. Rovnako ako ženy, aj muži sú ohrození rakovinou prsníka, hoci v menšom počte, ale predsa. Ochorenie, ktoré postihuje len mužov a dá sa mu efektívne predísť samovyšetrením je rakovina semenníkov. Viete ako správne postupovať pri samovyšetrovaní? Na čo sa zamerať? Ako často ho vykonávať? Naučte sa to skôr ako bude neskoro.
viacej

Originálne kvetináče

Vydáno: 08. 10. 2018
Ako je každá kvetinka krásna, originálna a jedinečná, tak by si zaslúžila aj krásny a jedinečný kvetináč. Máme pre vás viacero tipov, ako si nejaký pekný originál zaobstarať.
viacej

Končím...

Vydáno: 08. 10. 2018
Len 34 ročná Reese Whiterspoon, nedávno ohlásila svoj odchod z Hollywoodu. Vraj má pramálo ponúk od režisérov, ako dôvod uviedla svoj vek. A to ešte nedosiahla ani 40-ku! Tejto oskarovej herečke musel pretiecť pohár trpezlivosti, keď sa rozhodla svoju kariéru zavesiť na klinec. Je to odstrašujúci prípad. Naozaj budú vo filmoch už len umelé netalentované krásky v rozmedzí 18 až 30? Je dostatok filmových úloh pre herečky staršie ako 50 rokov?
viacej

Záhrada a popínavé rastliny

Vydáno: 07. 10. 2018
Uchvátili vás domy s fasádami zarastenými brečtanom, alebo ploty plné krásneho na jeseň farebného viniča? A čo takto celé klenby ruží, vodopád kvetov z balkónov, či skrášlený zarastený altánok? Popínavé rastliny v záhrade, ale aj na dome majú svoje miesto, vyvolávajú romantickú náladu a mnohé aj príjemnú vôňu.
viacej

Jarmok tradičných remesiel je tu opäť

Vydáno: 07. 10. 2018
Ako každý rok, aj tento mesto na juhozápade Slovenska na dva dni ožije v duchu ľudových tradícii, veľkého jarmoku a množstve sprievodných kultúrnych podujatí. Tento rok je však niečím výnimočný – je to už presne desiaty rok po sebe, čo sa v Šali uskutoční Jarkom tradičných remesiel v rámci projektu Kultúra V4.
viacej

Camping

Vydáno: 07. 10. 2018
Kempovanie je obľúbená oddychová aktivita i v našich zemepisných šírkach a ako formu letnej dovolenky si ju vyberajú ľudia rôznych vekových kategórii. V karavane, pod stanom alebo odvážnejší rovno pod holým nebom kempujú ľudia po celom svete. Ponuka kempov je široká u nás i v zahraničí. Stačí si vybrať, či chcete ísť k vode, do hôr alebo skombinovať jedno i druhé...
viacej

Kimči - kórejská nakladaná kapusta

Vydáno: 07. 10. 2018
Staré kórejské porekadlo hovorí: „Muž dokáže žiť bez ženy, ale nie bez kimči.“ Pre nás Európanov je kórejská kuchyňa takmer neznáma, zostáva v tieni rozšírených čínskych a japonských reštaurácií. Je to však škoda, lebo kórejská strava sa vyznačuje množstvom rozmanitých chutí. Tradičné nakladané a kvasené recepty z oblasti dnešnej Kórey sa prvý raz spomínajú už pred tritisíc rokmi v čínskom spise Si-Kyoung.
viacej

Poperte se s menopauzou

Vydáno: 07. 10. 2018
Ženám při potížích v období přechodu nejčastěji pomáhá substituční hormonální terapie. Od návalů horka či nočního pocení ale může pomoci i léčba přírodní.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu