Pošlite nám svoj recept

Chcete zažít město jinak? Přijďte na sousedskou slavnost!

Vydáno: 07. 06. 2018
V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Uskuteční se celodenní slavnost v ulicích Prahy, jejíž součástí je i Velká podzimní cyklojízda. Během tohoto dne se mohou ulice proměnit v korzo přívětivé pro procházení a jízdu na kole, inspirující k setkávání a zábavě. Jeho letošním mottem je „Poznej svého souseda“.
viacej

Ako si zvoliť nové bytové jadro

Vydáno: 07. 06. 2018
Jednou z nevýhod starších panelových bytov je riešenie bytového jadra. Kedysi revolučný umakart dnes už ani zďaleka nespĺňa hygienické normy, mnohokrát sa doslova rozpadá a znemožňuje aj vymenenie kuchynskej linky. Rozhodli ste sa preto bytové jadro vymeniť? Na čo treba myslieť?
viacej

Trenčiansky hrad

Vydáno: 07. 06. 2018
Dominanta Trenčína i celého Považia stráži pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou. Trenčiansky hrad je pomerne rozsiahly zrenovovaný hrad, týčiaci sa na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín.
viacej

Detská výživa

Vydáno: 07. 06. 2018
Záhrady sú plné dozrievajúcich jabĺk. Ideálny čas pustiť sa do prípravy detskej výživy. Či už pre deti alebo dospelých, v zime bude vhodnou pochúťkou a pripomenie vám chuť čerstvého ovocia. Ponúkame vám niekoľko receptov na prípravu ovocnej výživy. Je len na vás, ktorý postup zvolíte.
viacej

Hurá na bicykel

Vydáno: 07. 06. 2018
Krásne počasie priamo nabáda k tomu, aby človek nesedel doma, ale vybehol niekam von. Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie a zrelaxovať pri športe, bicyklovanie je vynikajúci spôsob, ako tieto aktivity skĺbiť. Bicyklovanie je vhodné takmer pre každého bez ohľadu na vek, fyzickú kondíciu či telesnú hmotnosť.
viacej

Hrdza a čo s ňou?

Vydáno: 06. 06. 2018
Hrdza je červenohnedý povlak, ktorý vzniká na povrchu železných predmetov účinkom kyslíka vo vlhkom prostredí. Ide v podstate o hydroxid a hydratovaný oxid železitý a železnatý. Predchádza mu korózia. Na hrdzi je najhoršie to, že môže byť všade, na oblečení, vonku, vo vnútri, na záhrade, v obývačke...
viacej

Slovinské hory

Vydáno: 06. 06. 2018
Většina Čechů když vyrazí na turistiku do hor, tak míří na Slovensko, do Rakouska či Itálie. Věřte ale, že krásné hory se nachází i v malé zemi na jihu – Slovinsku.
viacej

Je Source Code režiséra Duncana Jonese novým Matrixem?

Vydáno: 06. 06. 2018
Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí ve vlaku naproti krásné neznámé Christině (Michelle Monaghan), netuší, co se děje. Ocitá se v těle učitele Seana, ale dřív, než dostane šanci situaci pochopit, vlak vyletí do povětří.
viacej

Zelený čaj – zázrak obsažený v jednom šálku

Vydáno: 06. 06. 2018
Mezi lidmi je mnoho milovníků čaje, kteří si denně neodpustí minimálně jeden šálek tohoto chutného nápoje. Velmi oblíbený je zelený, který představuje pravý původní čaj, který prochází při zpracování mnohem šetrnějším procesem, a tak je možno díky němu poznat specifické čajové vlastnosti, které u jiných druhů nemusí být tak znatelné.
viacej

Nie je zabúdanie ako zabúdanie

Vydáno: 06. 06. 2018
Alzheimerova choroba nesie názov podľa nemeckého psychiatra Alojza Alzheimera, ktorý ju po prvýkrát opísal v roku 1906. Alzheimer si všímal najmä ženy vo veku asi 50 rokov, ktoré sa nevedeli zorientovať, strácali pamäť, mali halucinácie... Častým príznakom boli problémy so spomenutím si na dátum a miesto narodenia, problémy s orientáciou napr. v abecede alebo mesiacoch.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu