Pošlite nám svoj recept

Liečivá šalvia

Vydáno: 02. 12. 2017
Sú byliny, ktoré netreba nijak špeciálne predstavovať. Poznali ich pred nami celé generácie a poznáme ich dokonca aj my. Konkrétne táto sa stala filmovou nenápadnou hviezdou kultového českého filmu Dívka na košteti, Karol Veľký ju dokonca v jednej z časti kráľovstva nechal oficiálne pestovať ako liečivo a na začiatku novoveku sa používala dokonca ako „zubná kefka“. Šalviu lekársku proste netreba tak úplne predstavovať.
viacej

Vyhlídkové lety

Vydáno: 02. 12. 2017
Už od počátku historie se lidé dívali na oblohu se závistí. Chtěli ji dobýt. Obsadit a stát se jejím pánem. A jejich snaha se po malých krůčcích stávala skutečností. Když se první letci odvážně vznesli k nebesům, určitě se ozývaly hlasy, které je označovaly za ne příliš inteligentní.
viacej

Lopatkovec – malý les

Vydáno: 02. 12. 2017
Je váš byt či dom príliš tmavý a nie každému kvetu sa v ňom darí? Napriek tomu by ste radi pestovali rastliny, ktoré vyzerajú zdravo a sú husté? Tak siahnite po vždy zelenenom Lopatkovci, ktorého husté sýtozelené listy a príjemne krémovo-biele kvety rozžiaria aj tie najtmavšie rohy vášho príbytku a ešte vám za toto umiestnenie bude vďačný!
viacej

Galéria mladých nie len pre mladých

Vydáno: 02. 12. 2017
Neďaleko od divadla Andreja Bagara V Nitre sa nachádza vstupná brána do Podhradia, ktorú z jednej strany tvorí žltý palác známi ako Župný dom. Už na ulici pred sebou vám nápisy napovedia, ž v ňom sídli Nitrianska galéria skladajúca sa z viacerých výstavných priestorov. Jeden z nich je však unikátny a na Slovensku celkom nezvyčajný – ponúka priestor novým, mladým začínajúcim študentom.
viacej

Připravte si domácí vánoční likéry!

Vydáno: 02. 12. 2017
Pokud si rádi připravujete domácí pochoutky, tyto návody budou právě pro vás. Snadné a přitom netradiční recepty na lahodné likéry potěší nejen při večerním posezení, ale také se mohou stát sladkým dárkem pro blízké. Vynecháme tentokrát klasický a notoricky známý vaječný likér. Připravíme si méně známé, avšak chutí nikterak horší dobroty. Co patří k Vánocům více než vůně perníčků?
viacej

Detská výživa

Vydáno: 01. 12. 2017
Záhrady sú plné dozrievajúcich jabĺk. Ideálny čas pustiť sa do prípravy detskej výživy. Či už pre deti alebo dospelých, v zime bude vhodnou pochúťkou a pripomenie vám chuť čerstvého ovocia. Ponúkame vám niekoľko receptov na prípravu ovocnej výživy. Je len na vás, ktorý postup zvolíte.
viacej

Schizofrenie - víme, co je zač?

Vydáno: 01. 12. 2017
Rozdvojení osobnosti? Nikoliv, přestože většina z nás tuto představu o schizofrenii má. Ve skutečnosti se dá tento pojem nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení, jedná se však o poruchu mnoha duševních funkcí. Jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou projevy a možnosti léčby?
viacej

Umenie fotografie

Vydáno: 01. 12. 2017
Leto sa rozbehlo, dovolenková sezóna je v plnom prúde a kto si chce uchovať spomienky čo najdlhšie, nezabudne do kufra pribaliť fotoaparát alebo kameru. Digitálna technika nám mnohé uľahčuje. Zopár trikov a rád ako urobiť pekné zábery však nie je na zahodenie. Ako teda na fotografie, ktoré vám budú známi závidieť? Chcete mať z dovolenky zábery, ktoré by boli vhodné aj do časopisov? Čítajte ďalej a dozviete sa.
viacej

Vyzdobte sa Veľkonočne

Vydáno: 01. 12. 2017
Uvažujete o tom, že by ste si tento rok urobili vlastné veľkonočné dekorácie? Zaujal vás nejaký výrobok v kvetinárstve a radi by ste si vyrobili niečo podobné? Neviete ako na to? Poradíme vám.
viacej

Arabi a ich zvyky

Vydáno: 01. 12. 2017
Ak sa chystáte na dovolenku do niektorej z arabských krajín, mali by ste vedieť zopár základných informácií. Väčšinou pracovníci cestovných kancelárií tieto informácie poskytujú, no teraz už je moderné si objednávať a platiť všetko „online“, a práve tu o základné info prídete. Takže ak sa chystáte stráviť zopár dní v akejkoľvek časti Severnej Afriky, na Blízkom východe či v Saudskej Arábií, mali by ste si prečítať tieto riadky.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu