Pošlite nám svoj recept

Cestovinové šaláty

Vydáno: 09. 06. 2018
Cestoviny sú vďačnou surovinou, ktorú možno pripraviť na mnoho spôsobov. Ak hľadáte jednoduché a rýchle recepty, ktoré môžete využiť pri varení obedu či večere v časovej tiesni, nechajte sa inšpirovať...
viacej

Solženicyn – bojovník, který se postavil sovětské totalitě

Vydáno: 09. 06. 2018
Nositel Nobelovy ceny za literaturu, který působil jako dramatik, prozaik a publicista. Patří mezi spisovatele, kteří začali psát proto, že skutečně měli o čem. Jeho strastiplný život mu poskytl víc námětů, než by si možno sám přál. Prožil válku, zradu, rakovinu, veřejnou potupu, úpadek jeho milované krajiny, avšak nakonec i její znovuzrození. A všechno co prožil, zaznamenal pro nás.
viacej

Prozkoumejte Jižní Moravu na kole!

Vydáno: 09. 06. 2018
Jižní Morava je regionem bezesporu nádherným, zvlášť pokud se jím můžete kochat v sedle. Nemyslím však v sedla na koňském hřbetě, ale v sedle cyklitickém. Nechte se nyní inspirovat trasami, které můžete snadno absolvovat ať už jste jen rekreační cyklista nebo závodník.
viacej

Sila škorice

Vydáno: 09. 06. 2018
Škorica je liekom, pochúťkou a afrodiziakom po celé stáročia. Pochádza pravdepodobne z Ázie (prvé zmienky o škoricovníku pochádzajú z Číny a sú staré viac ako 4 000 rokov) a v Európe sa postupne udomácnila v 15. a 16. storočí. Najznámejšie sú dva druhy - ceylon a čínska škorica. Je to jedna z najobľúbenejších korenín, vo svete veľmi populárnou vďaka jej liečivým vlastnostiam.
viacej

Výběr psa není impulzivní záležitost

Vydáno: 09. 06. 2018
Pokud uvažujete o pořízení psa – nejlepšího přítele a spřízněné duše, pak je tento článek právě pro vás. Podle čeho si však vybrat toho nejlepšího společníka?
viacej

Raňajky sú základ dňa

Vydáno: 08. 06. 2018
Keď sa ráno náhlime do práce, len niektorí z nás si doprajú aspoň rýchlo čosi pod zub. Vyhýbať sa raňajkám sa ale môže časom odraziť aj na tráviacich problémoch a nedostatku energie. Čo je vhodné si ráno dopriať a ako nám to pomôže do celého dňa?
viacej

Zasklenie balkóna

Vydáno: 08. 06. 2018
V poslednej dobe je zasklenie balkóna najčastejšie skloňovaným termínom čo sa týka prerábania priestranstiev v bytovkách. Vďaka zaskleniu balkóna vzniká v byte nová miestnosť a tým sa dá ušetriť.
viacej

Čo je to spánok?

Vydáno: 08. 06. 2018
Strávime ním tretinu až polovicu svojho života. Prežívame v ňom to, čo by sme si priali, snívame a niekedy nás i pekne vydesí. Spánok. Na čo je dobrý? Ako veľa ho človek potrebuje? Je zdravé dospávať prebdené noci? Aký majú na zdravie vplyv nočné zamestnania? Aká je štruktúra spánku?
viacej

Zlín - město s vlastní historií

Vydáno: 08. 06. 2018
Zlín, dříve také Gottwaldov, je město, které má v České republice své nezastupitelné místo. A to už jak z pohledu své architektury, tak i historie. Je svým způsobem jedinečné a zajímavé. Jedná se sice spíše o průmyslové město, ale historii má také bohatou.
viacej

Jason Reitman - tvůrce veselých filmů o smutných osudech lidí

Vydáno: 08. 06. 2018
Kanadský režisér, scénárista, producent a herec se narodil 19. října 1977. Je synem slavného režiséra Ivana Reitmana a podobně jako jeho otec i on se vydal vybojovat si své místo v Hollywoodu. Kariéru začal šesti krátkometrážnímu snímky, s nichž první si i sám financoval.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu