Pošlite nám svoj recept

Ako vyhnať hlodavce z domu

Vydáno: 11. 02. 2020
Ak bývate v dome, najmä v staršom, možno ste už mali aj vy problémy s myšami, potkanmi či ich príbuznými. Nie je veru práve najjednoduchšie vyhnať ich z domu. No nie je to nemožné.
viacej

Krása chorvatských parků

Vydáno: 11. 02. 2020
Většina lidí vyráží do Chorvatska kvůli moři a prosluněným plážím. Tato jižní země ale nabízí také nádhernou přírodu. Následující řádky by vám měly pomoci při orientaci v chorvatských národních parcích.
viacej

Už podvacáté Velikonoční festival duchovní hudby

Vydáno: 11. 02. 2020
Pokud si chcete vychutnat ztišení před největšími křesťanskými svátky v roce, pak je určitě dobrou volbou návštěva Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně. Ten se uskuteční od sedmnáctého dubna do prvního května.
viacej

Jaskyne ako liek

Vydáno: 11. 02. 2020
Vedeli ste, že alergici a astmatici sa delia do dvoj kategórii? V tej prvej a najpreferovanejšej vám budú ako podpornú liečbu odporúčať plávanie či pobyt v saune – na teple a vlhku. Tej druhej skupine by to však najmä stavy astmy mohlo zhoršiť. Lenže aj pre tých je tu alternatíva v podpore liečby, ktorej sa odborne hovorí speleoterapia.
viacej

Vypěstujte si za oknem zelené bohatství

Vydáno: 11. 02. 2020
Kupování sáčků s bylinkami v obchodech je sice pohodlné, ale v průběhu celého procesu, než se dostanou k vám do kuchyně, ztrácí na své výrazné chuti a kvalitě. Co takhle vytvořit si domácí bylinkářství a pěstovat si čerstvé koření sami?
viacej

Baklažán - fialové prekvapenie v kuchyni

Vydáno: 10. 02. 2020
Nemáte odvahu otestovať túto fialovú zeleninu vo vlastnej kuchyni? Prekonajte strach a okúste tajomstvo baklažánu! Dokáže vám ponúknuť nezvyčajnú chuť na nekonečné množstvo spôsobov.
viacej

Sir Nicholas Winton - zachránce nevinných dětí

Vydáno: 10. 02. 2020
Britský makléř a humanitární pracovník, jehož jméno je známé po celém světě. V roce 1939 totiž zachránil 669 dětí převážně židovského původu před transportem z Československa do koncentračních táborů tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Spojeného království. Někdy o něm můžeme slyšet, že je takovým britským Schindlerem.
viacej

Mestskou hromadnou v Birminghame

Vydáno: 10. 02. 2020
S podobným problémom sa už určite stretlo veľa cestovateľov ši turistov. Pricestujú na nové miesto a všetko je pre nich neznáme. Nerozumejú ľuďom a na mape nedokážu nájsť ani ulicu, na ktorej sa nachádzajú, nie to ešte miesto, kam sa majú v pláne dopraviť. Ako najlepšie spoznať novú krajinu? Jej ľudí? Ich zvyky a spôsob myslenia?
viacej

Dekorace jídelního stolu

Vydáno: 10. 02. 2020
Jarní počasí přímo vybízí ke zdobení bytů a teras. Dekorujte příznačně k jarním dnům i jídelní stůl tak, aby se večeře nebo velký rodinný víkendový oběd staly ještě příjemnější záležitostí.
viacej

Ako na jazvy?

Vydáno: 10. 02. 2020
V priebehu života sa väčšina z nás dopracuje k malej či väčšej jazve. Je jedno, či ju spôsobil úraz, operácia, alebo zle zahojená kožná choroba. Jazvy jednoducho nevyzerajú pekne a najradšej by sme sa ich zbavili. Aj keď to tak úplne nejde, existujú prostriedky, ako ich výzor zlepšiť. Správna starostlivosť o jazvy totiž nemá len estetický efekt, prvoradým by malo byť pre nás to, že pokožke okolo jazvy vrátime aspoň časť pôvodnej elasticity.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu