Pošlite nám svoj recept

Jak na zdravé opalování

Vydáno: 15. 02. 2019
Probuzení do slunečného rána je vždy příjemnější, než když po oknech stékají kapky deště. Paprsky nás nabíjí energií, celkově povzbuzují a téměř každý se tak nemůže dočkat léta, kdy si slunění užívá do sytosti. Sluníčko však dokáže být zrádné.
viacej

Safari

Vydáno: 15. 02. 2019
Láka vás trocha adrenalínu v podobe „potrasenia si packou s tigrom?“ Potom je pre vás výlet na safari iste zaujímavou a  lákavou ponukou. V Česku vám voľný prejazd medzi zvieratá ponúknu v meste Dvore Králové. Tam na vás vykukne ale sotva pár antilop. Pokiaľ túžite po skutočne živej divočine, vydajte sa do Kene, kde sa to exotikou len tak víri.
viacej

Evitapress

Vydáno: 15. 02. 2019
Eva Evita Urbaníková je tridsaťtriročná žurnalistka, moderátorka a hlavne spisovateľka, ktorá v roku 2007 založila vydavateľstvo Evitapress. Prostredníctvom neho vydáva štyri edície – evitovky, svetovky, srdcovky a špeciality. Má dcéru Lindu a syna Filipa.
viacej

Výhody domácí pekárny, aneb upeč si sám

Vydáno: 15. 02. 2019
Možnost upéci si doma vlastní pečivo s sebou nese nejednu výhodu. Přestat být vázán na otevírací hodiny obchodů a mít k dispozici vždy to nejčerstvější pečivo výborné kvality je jistě lákavou možností. Podívejme se na ni proto blíže.
viacej

Keď dvere netesnia tak, ako majú

Vydáno: 15. 02. 2019
Je to veľmi nepríjemná skúsenosť, keď vám cez zle utesnené dvere „fičí“ do vášho príbytku studený zimný vzduch. S takými dverami treba čo najskôr niečo urobiť, veď doma predsa chceme mať príjemne teplo
viacej

Nelson Mandela - pán svého osudu a kapitán svojí duše

Vydáno: 14. 02. 2019
Bývalý prezident Jihoafrické republiky a jeden z předních bojovníků proti apartheidu. Je držitelem Sacharavovy ceny za svobodu myšlení a Nobelovy ceny za mír, podstatnou část svého života věnoval boji za práva černochů a založil první černošskou advokátní kancelář v JAR. Na základě zkušeností s krvavým potlačením demonstrace počátkem 60. let založil vojenské křídlo ANC a brzy poté byl zadržen a odsouzen na doživotí, přičemž ve vězení strávil celých 27 let. Nelson Mandela obětoval úctyhodných 67 let svého života boji za lidská práva a podařilo se mu ovlivnit mnohé. Svět je díky němu o něco lepší.
viacej

Ako spevniť svah v záhrade

Vydáno: 14. 02. 2019
Záhrada nemusí byť vždy rovná, niekedy v nej máme pomerne svahovitý terén. To môže skutočne prispieť k tomu, aby záhrada bola viac zaujímavá, no takisto nám svah na takomto mieste môže priniesť zopár problémov, ktoré sa týkajú jeho zasúvania.
viacej

Panna Cotta

Vydáno: 14. 02. 2019
Kto ju nepozná, nevie o čo prichádza – reč je o Panna Cotte, lahodnom smotanovom dezerte, ktorý musí chutiť úplne každému. Jemná chuť tohto dezertu, pokiaľ je správne pripravený, nie je len útokom cukru na vaše chuťové poháriky. Panna Cotta je tiež veľmi lahodná smotanová báseň.
viacej

Čo je to vlastne krvná skupina?

Vydáno: 14. 02. 2019
Často o nich počúvame, no mnohokrát si nevieme predstaviť, čo to znamená pojem „krvná skupina“. Ako je to s darovaním krvi? Akú krvnú skupinu môžete prijať? Čo hrozí v prípade, že má matka odlišnú krv ako jej dieťa? Informujte sa o tom už dnes.
viacej

Za pamiatkami do Indie

Vydáno: 14. 02. 2019
India má bohaté a unikátne kultúrne dedičstvo. Množstvo zvykov, jazykov a monumentov je dôkazom vzájomného miešania sa vplyvov počas storočí. Mnohé indické pamiatky sú preslávená na celom svete a priťahujú neuveriteľné množstvo návštevníkov. Aj tie neznáme však často vyrážajú dych. Presvedčte sa, že India je ideálne miesto pre vašu dovolenku.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu