Pošlite nám svoj recept

Příprava zahrady na podzim a zimu

Vydáno: 30. 06. 2020
Meteorologové už předpovídají poslední teplé dny, léto už opravdu pomalu končí. Asi. Ale bude to tak i doopravdy? Ať už tak či tak, je potřeba připravit zahradu na nepřízeň počasí na podzim a v zimě. A na to je nyní ideální doba.
viacej

Liečivé striebro

Vydáno: 30. 06. 2020
Liečivá sila striebra je známa už tisíce rokov. Ako prostriedok ránhojičov sa používalo už dávno pred našim letopočtom. Svoju úlohu malo aj v stredoveku, dostalo sa dokonca do povestí či rozprávok, ako spôsob predchádzania niečomu neželanému. Dnes sa v medicíne opäť hojne využíva. V čom je jeho sila?
viacej

Dovolenka bez cestovky

Vydáno: 30. 06. 2020
Cestovať na dovolenku s cestovnou kanceláriou má veľa výhod. Kúpite si zájazd a viete, čo od dovolenky môžete očakávať, čo máte v cene a v prípade akýchkoľvek problémov máte prideleného delegáta, ktorý vám ich pomôže vyriešiť. Ak si však chcete naplánovať vlastný program, môže to byť pri takejto dovolenke problém. Chcete sa zdržať na jednom mieste len krátko, a potom sa pohnúť ďalej? Nenašli ste nikde zájazd, ktorý ponúka výlety do miest, ktoré vás zaujímajú? Zabudnite na cestovné kancelárie a skúste cestovať na vlastnú päsť.
viacej

Jména - volba je důležitá

Vydáno: 30. 06. 2020
Přemýšleli jste někdy, jak se vlastně jmenujete? Co znamená vaše jméno v jiných jazycích? Nebo jen vybíráte jméno pro svou budoucí ratolest? Původ některých jmen je velmi zajímavý a občas se i divíme, jak a podle čeho se lidé vlastně pojmenovávají.
viacej

Novinky do kuchyně - parní hrnec

Vydáno: 30. 06. 2020
Moderní doba přináší nové technologie a postupy i do našich kuchyní. V zájmu zdravého stravování se tak v poslední době těší velké oblibě parní hrnce, díky kterým můžeme každý pokrm připravit bez tuku, aniž by ztratil cokoliv ze své přirozené chuti, popřípadě vitaminových zásob.
viacej

Pútnické miesta na Slovensku

Vydáno: 29. 06. 2020
Miesta, kde sa zjavila Paná Mária, kostoly a kaplnky, ktoré majú zvláštne čaro sú cieľom mnohých kresťanov. Pravidlne sa usporiadavajú púte pri príležitosti významných sviatkoch a výročí.
viacej

Originálne kvetináče

Vydáno: 29. 06. 2020
Ako je každá kvetinka krásna, originálna a jedinečná, tak by si zaslúžila aj krásny a jedinečný kvetináč. Máme pre vás viacero tipov, ako si nejaký pekný originál zaobstarať.
viacej

Přírodní léčení reiki

Vydáno: 29. 06. 2020
Reiki, jež v japonštině znamená univerzální životní energie, je velmi staré umění léčby, které bylo znovuobjeveno v Japonsku díky křesťanskému mnichovi Mikao Usui. O tradici reiki se totiž zmiňují již dva tisíce pět set let staré sanskrtské sútry.
viacej

Adina Mandlová - hvězda z největších

Vydáno: 29. 06. 2020
Letos tomu bude 20 let, co zemřela velká osobnost stříbrného plátna – Adina Mandlová. Byla hvězdou své doby, její jméno spolehlivě plnilo sály nejen pro nesporný talent, kterým herečka disponovala, ale také pro její bouřlivý osud plný zvratů. Ten z ní, spolu s padesátkou filmů, udělal osobnost, na níž se jen tak nezapomene.
viacej

Bryndzové halušky

Vydáno: 29. 06. 2020
Čo ponúknuť cudzincovi pri návšteve Slovenska, aby si ju zapamätal? Chlieb so soľou? Jednoznačne, no hneď po tom by mali prísť na rad bryndzové halušky- slovenské národné jedlo! Ako ich správne pripraviť, aby dostali neopakovateľnú chuť? Ako vybrať vhodnú bryndzu? Kam až siaha ich pôvod?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu