Pošlite nám svoj recept

Zákusky, které zvládnete aj doma

Vydáno: 01. 04. 2020
Na to, aby ste si pochutili na lahodnom zákusku už viac nemusíte merať cestu do cukrárne. Postačí vám trocha šikovnosti a prípravu niektorých sladkých dobrôt zvládnete i sami doma.
viacej

Úpal versus úžeh

Vydáno: 01. 04. 2020
Ačkoliv se v posledních dnech počasí ani za mák nepodobá letím vedrům a dnům plných sluníčka, jistě není od věci se dozvědět pár informací o ryze letních nemocích – úpalu a úžehu. Jaký je mezi těmito „letními problémy“ rozdíl, jak se projevují a jak je léčit se dozvíte v následujícím článku.
viacej

Užitoční pomocníci v záhrade

Vydáno: 01. 04. 2020
Práca v záhrade pre mnohých ľudí ani nie je vlastne práca, ale skôr oddych a relax. Pri nej môžu zabudnúť na svoje problémy a tešiť sa z kontaktu s prírodou. No niekedy predsa len aj v záhrade potrebujeme pomoc a na to nám veľmi dobre poslúži zopár pomocníkov.
viacej

Hor sa stanovať

Vydáno: 01. 04. 2020
Opäť je tu leto. Ročné obdobie pre niekoho obľúbené pre iných menej populárne. Letno pre každého znamená niečo iné. Čas dovoleniek, prázdnin, ale aj starosti, ako naplniť voľný čas svojim ratolestiam
viacej

Zatmenie Slnka

Vydáno: 01. 04. 2020
Dnes bude aj z územia Slovenska a Českej republiky pozorovateľné čiastočné zatmenie Slnka. Tieň Mesiaca zakryje 78 % slnečného disku. Zatmenie sa začne o 8:06 a potrvá až do 10:59. Vrcholiť bude o 9:59. Toto zatmenie Slnka bude v prípade jasnej oblohy pozorovateľné takmer z celej Európy, západnej a strednej Ázie, Blízkeho východu a severnej Afriky.
viacej

Hand made domov II.

Vydáno: 31. 03. 2020
Radi tvoríte a chcete si svojimi výrobkami skrášliť vlastný domov? Chcete vedieť, ako vyrobiť originálne kúsky, ktoré už nikto iný nedostane kúpiť v obchode? Ako priniesť do vášho domu kus samého seba?
viacej

Jak se italské risotto liší od českého rizota?

Vydáno: 31. 03. 2020
Každý z nás zná české klasické rizoto a zdaleka ne všichni vědí, že existuje nějaké italské, které je zcela jiné a má jen velmi málo společného s naším známým. Kde se vzal pojem rizoto? Jak se dostalo k nám a jak se připravuje to pravé?
viacej

Cvičte paměť!

Vydáno: 31. 03. 2020
Paměť je nedílnou součástí našeho JÁ a nedokážeme si představit bez ní žít. Koho by ale napadlo, že i o paměť je třeba se starat a pořádně ji trénovat. Přinášíme pár triků, jak na to!
viacej

Joe Simpson - hrdina a spisovatel

Vydáno: 31. 03. 2020
Lezec, spisovatel a řečník. Kdyby si měl Joe Simpson vybrat pořadí, určitě by chtěl, aby bylo takové.
viacej

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 31. 03. 2020
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu