Pošlite nám svoj recept

Plávajúce mesto - realita, či sen?

Vydáno: 11. 07. 2020
Zamýšľali ste sa nad tým, že niekedy budete žiť alebo strávite dovolenku na ostrove, ktorý vytvorili ľudia? Vzhľadom na to, že sa čím ďalej viac dvíha hladina oceánov, vedci a architekti spojili svoje sily. Snažia sa nájsť cestu, ktorá by zabezpečila ďalšiu existenciu obyvateľov najviac ohrozených ostrovčekov a ostrovov v oceánoch. Ak by sa náhodou naplnil predpokladaný scenár, vedzte, že riešenie je už pripravené.
viacej

Co s krupicí a kroupami?

Vydáno: 11. 07. 2020
Krupice ani kroupy se v české kuchyni příliš často nepoužívají. I s těmito zdravými obilovinami se ale dá uvařit řada chutných jídel.
viacej

Výročí příchodu věrozvěstů a upálení Mistra Jana Husa

Vydáno: 11. 07. 2020
Většina lidí má pátého a šestého července ráda kvůli tomu, že je státní svátek, a tak nemusí do práce. Navíc jsou tyto svátky v červenci, na začátku prázdnin. Tyto dny ale připomínají dvě důležité historické události, na které je dobré si vzpomenout.
viacej

Rýže je ideální pro štíhlou linii

Vydáno: 11. 07. 2020
Blíží se léto a mnozí se děsí obléknout se do plavek. Ke štíhlému tělu je nutné hlavně cvičit a jíst zdravou a netučnou stravu. Proto by v jídelníčku lidí, kteří se rozhodnout udělat něco se svou postavou, určitě neměla chybět rýže. Bělostná zrnka, která denně nasytí polovinu celosvětové populace, se totiž pyšní téměř nulovým obsahem tuků.
viacej

Mačka v byte - radosť, či starosť?

Vydáno: 11. 07. 2020
Mačky v dnešnej dobe patria medzi najobľúbenejších domácich spoločníkov. Určite sa pýtate prečo. Na to je ľahká odpoveď: mačka je sebestačné, nezávislé, pokojné a čistotné zviera. Ale to neznamená, že by sme ju mali ignorovať len preto, že nás k svojmu prežitiu nepotrebuje naplno. Mačky, ktoré žijú v domoch a neprichádzajú do styku s prírodou, potrebujú našu pomoc, aby si na nové prostredie zvykli. Práve pre toto je životne dôležité zabezpečiť jej uspokojenie psychických ako aj fyzických potrieb. To znamená aktívne sa mačke venovať, poskytnúť jej možnosť hrať sa, či zažiť iné zážitky, ktoré jej nahradia jej prirodzené prostredie, kde odjakživa žila.
viacej

Deň v kuchyni diabetika

Vydáno: 10. 07. 2020
Niektorí ľudia sa v tom, čo zjedia, obmedzujú dobrovoľne, iným to prikáže lekár a nevyliečiteľná choroba. Že však nie je všetkým dňom koniec s človek si môže aj tak dopriať to, na čo má chuť, len v primeranom množstve, nevie každý. Pre diabetikov je preto najdôležitejšie mať prehľad v sacharidových jednotkách, ktoré im pomôžu zorientovať sa v tom, koľko čoho môžu zjesť a čo si smú dopriať.
viacej

Zrnká kávy ako ozdoba

Vydáno: 10. 07. 2020
Aj z obyčajných vecí sa dajú vykúzliť skutočne skvostné ozdoby. Stačí len more trpezlivosti, ten správny materiál a to najdôležitejšie – odvážna fantázia. Takže zdá sa vám svietnik na sviečky príliš fádny, prípadne vaše fotografie by sa lepšie vynímali v nejakom originálnejšom rámčeku? Pripravte si dobré lepidlo, pinzetu a aspoň dva sáčky kávových zŕn!
viacej

Divadelná scéna

Vydáno: 10. 07. 2020
Divadelné predstavenie môže byť nielen vhodným darčekom k narodeninám, ale poteší i  každý iný bežný deň v roku. Návšteva divadla je vždy neopakovateľným zážitkom, príjemným stráveným večerom a nezabudnuteľnými emóciami, či už si zakúpite lístky na predstavenia opery, baletu alebo činohry.
viacej

Lanová centra - zvedněte si sebevědomí a zlepšete kondici

Vydáno: 10. 07. 2020
Velice oblíbenou formou zábavy se v posledních letech stávají lanová centra. Lidé jsou stále více přitahování adrenalinem, který se jim v podobných střediscích nabízí, a chtějí si vyzkoušet všechny překážky, které na ně čekají. To je také důvod, proč se tato centra zvětšují, rozrůstá se počet překážek, a proč pořád vznikají nové.
viacej

Makarská riviéra - poklad Jadranu

Vydáno: 10. 07. 2020
Predpokladajme, že vašou dovolenkovou prioritou nie sú nákupy, zábavné strediská a hlučný nočný život. Dávate prednosť nedotknutej prírode, pokojným morským vlnám, plážam, na ktorých budete mať dosť súkromia a zároveň budú hneď po vašimi oknami. Pokiaľ hľadáte ticho a radi sa uchýlite do tieňa borovíc, kde vás nič nebude rušiť, aby ste si mohli vychutnať príliv... Potom sa určite musíte vybrať na chorvátske pobrežie a navštíviť Makarskú riviéru.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu