Pošlite nám svoj recept

Osudy vědců představí i komiksy a hry

Vydáno: 07. 04. 2018
Víte, co je to dálník? Pokud nemáte tušení, pak víme, kde najít správnou odpověď. V hlavní budově Technického muzea v Brně – Králově Poli je totiž právě nyní k vidění výstava Vynálezci a vynálezy.
viacej

Šikovné mezonetové byty

Vydáno: 07. 04. 2018
Poslednou dobou sa v ponuke realitných kancelárii veľmi často ponúkajú podkrovné byty mezonetového charakteru. Znamená to, že aj keď ide o byt, má až dve podlažia obytnej plochy. Sú takéto byty vhodné pre každého? A aké sú ich výhody a nevýhody?
viacej

Zeleninový symbol jara - hlávkový salát

Vydáno: 07. 04. 2018
Jaro je v plném proudu a to se projevuje i na pultech obchodů, kde je možno nalézt všemožnou zeleninu, která byla v zimním období příliš drahá, nebo nebyla k dostání vůbec. Své pokrmy tak může každý milovník zeleniny ozdobit a doplnit ředkvičkami, jarní cibulkou či hlávkovým salátem, kterému je věnován dnešní článek.
viacej

Samovyšetrenia u mužov

Vydáno: 07. 04. 2018
Predovšetkým muži často zabúdajú na to, že onkologické ochorenia postihujú obe pohlavia. Rovnako ako ženy, aj muži sú ohrození rakovinou prsníka, hoci v menšom počte, ale predsa. Ochorenie, ktoré postihuje len mužov a dá sa mu efektívne predísť samovyšetrením je rakovina semenníkov. Viete ako správne postupovať pri samovyšetrovaní? Na čo sa zamerať? Ako často ho vykonávať? Naučte sa to skôr ako bude neskoro.
viacej

Sanfermines - „býčí“ festival

Vydáno: 07. 04. 2018
Španělská Pamplona se každoročně mění na střed světa plný zábavy a radosti. Lidé tancují, pijí, zpívají - vychutnávají si život plnými doušky. Zapomenou na své problémy a starosti a nechají se okouzlovat hudbou a alkoholem.
viacej

Téma zrkadlá

Vydáno: 06. 04. 2018
Zrkadlá sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Ak sa aj rovno nevyskytujú v kúpeľni ši veľké na stene, väčšina z nás má aspoň po ruke ich menšiu verziu, aby sa mohli hocikedy upraviť, či len tak poobzerať. Avšak zrkadlá môžu plniť aj inú funkciu, nie len ako nástroj na našu úpravu!
viacej

Bohatstvo ovocia - vitamíny v prirodzenej forme

Vydáno: 06. 04. 2018
Leto je sezónou čerstvého ovocia, ak patríte k zástancom zdravej stravy, určite by nemalo chýbať na vašom stole. Čerstvé ovocie dokáže nielen osviežiť, je výdatným zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré naše telo potrebuje.
viacej

Petrohrad - město divů

Vydáno: 06. 04. 2018
Petrohrad – jedno z nejúchvatnějších a nejvíce pozoruhodných měst na světě. Pro jeho krásu je často nazýván Benátkami severu, Severní Palmirou anebo městem Bílých nocí. K vidění je zde nespočet muzeí, galerií, divadel a katedrál, také spousta paláců a parků, zkrátka vše, nač jen pomyslíte. Bohaté zážitky spolu s magickou atmosférou města učiní Váš pobyt neopakovatelným.
viacej

Zmrzlina

Vydáno: 06. 04. 2018
Dnes si mnohí z nás ani nevedia predstaviť teplé letné dni bez tejto ľadovej pochúťky. Už len jej samotný názov nesie v sebe ľahkosť oddychu a slnečných lúčov. Evokuje v nás predstavu vyvaľovania sa na pláži a sladkého ničnerobenia. Zmrzlina- maškrta, ktorú sme si obľúbili už v detstve a mnohokrát nám ho aj pripomína. Viete ako vznikla? Kam siaha jej pôvod? Aké príchute existujú? Kedy sa začala vyrábať? Kto vymyslel kornút? Poďme sa na to spolu pozrieť...
viacej

Končím...

Vydáno: 06. 04. 2018
Len 34 ročná Reese Whiterspoon, nedávno ohlásila svoj odchod z Hollywoodu. Vraj má pramálo ponúk od režisérov, ako dôvod uviedla svoj vek. A to ešte nedosiahla ani 40-ku! Tejto oskarovej herečke musel pretiecť pohár trpezlivosti, keď sa rozhodla svoju kariéru zavesiť na klinec. Je to odstrašujúci prípad. Naozaj budú vo filmoch už len umelé netalentované krásky v rozmedzí 18 až 30? Je dostatok filmových úloh pre herečky staršie ako 50 rokov?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu