Pošlite nám svoj recept

Kombinace barev v interiéru

Vydáno: 06. 11. 2020
Rozdělení na teplé a studené barvy známe, stejně jako jejich základní vlastnosti. Podívejme se tentokrát ale blíže na to, jak je správně v interiéru kombinovat, aby byl efekt co nejlepší a vy se v nově vymalovaných místnostech cítili jednoduše perfektně.
viacej

Martha Graham

Vydáno: 06. 11. 2020
V šestnácti letech propadla vášni zvané tanec a její život rázem nabral nových rozměrů. Tanec neopustila. A díky tomu světová taneční scéna nebude už nikdy jako dřív.
viacej

Chřest jako vitaminová bomba!

Vydáno: 06. 11. 2020
Chřest není v českých kuchyních zrovna často používanou zeleninou, ba co víc málokdo ji někdy vůbec ochutnal. Šéfkuchaři světových restaurací se však shodují na tom, že chřest je nejenom skvělým pomocníkem v kuchyni, ale hlavně je plný látek prospěšných pro náš organismus!
viacej

Sumatra

Vydáno: 06. 11. 2020
Uvažovali jste již někdy o netradičně strávených prázdninách, láká vás tajemno dalekého východu a neotřelá místa? Potom je pro Vás indonéský ostrov Sumatra jako stvořený. Zažít zde můžete nejedno dobrodružství, například v podobě výstupu na dosud činnou sopku, šnorchlování v tyrkysovém třpytícím se moři anebo návštěvy opičí rezervace. Veškeré ceny jsou v Indonésii ve srovnání s našimi poměry příjemně nízké, takže pokud stále zvažujete, kam se letos vydat na dovolenou, co takhle zakusit něco výjimečného?
viacej

Fašiangové pochúťky: Šišky a fánky

Vydáno: 06. 11. 2020
Dostali ste chuť osláviť fašiangy aj inak, ako návštevou maškarného bálu či plesu? Organizujete menšiu oslavu u vás doma? Tak potom by na vašom stole rozhodne nemali chýbať najtypickejšie fašiangové pochúťky. K obom sa vynikajúco hodí mlieko či ovocné kompóty.
viacej

Dnes začíná hrnčířský jarmark v Kunštátě

Vydáno: 05. 11. 2020
S malým městem na Moravě Kunštátem je úzce spjato jedno řemeslo – hrnčířství. Proto se tu vždy v září koná velký hrnčířský jarmark. Jeho letos devatenáctý ročník začíná právě dnes a potrvá do neděle.
viacej

Neslušnosť, či vážna choroba?

Vydáno: 05. 11. 2020
Viete si predstaviť, že by ste nedokázali ovládať to, čo hovoríte? Že by z vás samovoľne vychádzali nadávky najrôznejšieho druhu v autobuse, pri večeri v reštaurácii, či v kine? Ľudia by sa po vás pozerali, či je s vami všetko v poriadku a čím viac by ste sa snažili potlačiť svoje prejavy, tým horšie by ste sa cítili a úzkosť by vo vás narastala. Možno ste sa s podobným človekom už stretli a nevedeli ste, že nie je nevychovaný, ale vážne chorý. Ako to vyzerá, keď ste v koži človeka trpiaceho syndrómom Gilles de la Tourette?
viacej

Dle čeho je možno vybírat fritovací hrnec?

Vydáno: 05. 11. 2020
Jestliže patříte k milovníkům smažených pokrmů, pak vám jistě v kuchyni nechybí fritovací hrnec. V tom lze připravovat nejen oblíbené hranolky, ale také řízky či jiné typy jídel, jejichž výsledná úprava spočívá právě ve smažení. Dle jakých základních kritérií lze fritovací hrnec vybírat? I s tím vám může pomoci dnešní článek věnovaný právě tomuto spotřebiči, kteří mnozí odsuzují a jiní na něj nedají dopustit.
viacej

Dekorácie, ktoré nie sú iba lapačom prachu

Vydáno: 05. 11. 2020
Máte radi pekné veci, ktoré nie sú „iba“ krásne, ale i funkčné? Ako dekorácia vám postačia vonné sviečky alebo soľné lampy? Zostali vám zvyšky vypálených sviečok a uvažujete o tom, že by ste z nich spravili novú sviečku podľa svojich predstáv? Nechajte sa inšpirovať...
viacej

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 05. 11. 2020
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu