Pošlite nám svoj recept

Ako sa brániť horúčavám

Vydáno: 09. 12. 2017
Aj keď tohoročné leto nás našťastie ešte výraznými horúcimi teplotami netrápilo, je isté, že sa im ani toho roku nevyhneme. Čo treba robiť, aby bola horúčava o niečo únosnejšia, predišli sme mdlobám a neboli malátni? A ako sa vystríhať úpalu, ktorý so sebou prináša aj vážnejšie zdravotné komplikácie?
viacej

Bylinky v naší kuchyni

Vydáno: 09. 12. 2017
Vaříte rádi? Pokud ano, zkoušíte nové a nové recepty a pořád vám v nich něco chybí? Zkuste vyzkoušet čerstvé, případně sušené bylinky (nejlépe pěstované doma) a uvidíte, že pokrmy hned dostanou jinou, možná i lepší chuť.
viacej

J. K. Rowling

Vydáno: 09. 12. 2017
Jej knihy poznajú ľudia bez výnimky veku a pohlavia. Do príbehov o Harrym Potterovi, mladom čarodejníkovi, ktorého prenasleduje zlý lord Voldemort, sa jednoducho musí zblázniť každý, kto si ich prečíta. Svet fantázie, kúzelníckych prútikov, zázvorového piva, zámku Rokfortu, čarodejníckych turnajov, metlobalu a nekonečného množstva kúzelných formuliek autorku preslávil po celom svete. A niet divu. Čo však bolo s J. K. Rowling predtým, než získala popularitu? Ako sa jej život vyvíja dnes?
viacej

Máte dostatok miesta?

Vydáno: 09. 12. 2017
Aj vás trápi problém, že máte malý byt a nemôžete sa v ňom hýbať alebo naopak ani vo dvojposchodovom dome nemáte kam uložiť návštevu na noc? Nezúfajte, dá sa to hravo vyriešiť.
viacej

Moskva

Vydáno: 09. 12. 2017
Obrovské, impozantní, monumentální. Tyhle a mnoho jiných podobných přídavných jmen bychom mohli použít, kdybychom se snažili popsat tohle politické, hospodářské, kulturní, administrativní a náboženské centrum. Moskva je světovým městem, které ročně vyhledávají miliony turistů. Je třeba přiznat, že patří taky mezi nejdražší města planety, ale na druhou stranu má co nabídnout.
viacej

Víno&zdraví - mýtus nebo pravda?

Vydáno: 08. 12. 2017
Že si večer rádi posedíte u sklenky vína a nevíte, zda jeho pravidelnou konzumací vědomě nezkracujete život? Toť otázka, která jistě trápí mnoho Čechů, kteří svůj rádi zakončí dvěma deci kvalitního červeného či bílého. V následujícím článku zkusme vypátrat, zda pravidelná konzumace vína léčí či spíše naopak.
viacej

Jeho Svatost Dalajláma

Vydáno: 08. 12. 2017
Politický i světský vůdce Tibeťanů. Duchovní učitel mnoha lidí celého světa. Bojovník za lidská práva a nositel Nobelovy ceny míru. Vzor moudrosti a soucitu.
viacej

Bratislava- Cykloslava

Vydáno: 08. 12. 2017
Hlavné mesto Slovenska ponúka vhodné topografické podmienky pre využívanie bicyklov na cestu do práce, škôl alebo na nákupy. Na vybudovaní cyklotrás pracuje mesto od 90tych rokoch, napriek tomu sa dodnes nepodarilo vytvoriť ucelenú sieť mestkých trás. Cyklotrasy pribúdajú pomalým tempom. Mesto je napojené ne medzinárodné trasy, na bicykli si môže urobiť výlet aj do zahraničia.
viacej

Ako si uľahčiť jarné upratovanie

Vydáno: 08. 12. 2017
Slniečko začína hriať, cez deň je príjemne teplo oproti predchádzajúcim mesiacom, operence už tiež čvirikajú čím ďalej tým viac, na prechádzkach je možno viedieť čoraz viac mamičiek s deťmi i zaľúbencov...Neklamný znak toho, že jar je už predo dvermi. A s jarou okrem príjemných zážitkov prichádza aj nepríjemný pocit, že pred Veľkou Nocou treba dať domácnosť do poriadku. Ponúkame vám preto zopár rád, ktorými si upratovanie môžete uľahčiť.
viacej

Vypěstujte si za oknem zelené bohatství

Vydáno: 08. 12. 2017
Kupování sáčků s bylinkami v obchodech je sice pohodlné, ale v průběhu celého procesu, než se dostanou k vám do kuchyně, ztrácí na své výrazné chuti a kvalitě. Co takhle vytvořit si domácí bylinkářství a pěstovat si čerstvé koření sami?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu