Pošlite nám svoj recept

Turistické lákadlo Slovinska? Jeskyně

Vydáno: 04. 08. 2020
Máte rádi tajemství podzemních prostor? Pak si zabalte do kufru teplý svetr a vydejte se do Slovinska. Zdejší jeskyně jsou totiž jedním z největších turistických lákadel malé země na jihu starého kontinentu. Ve Škocjanských jeskyních je největší podzemní prostora v Evropě.
viacej

Andy Warhol: vůdčí osobnost pop artu

Vydáno: 04. 08. 2020
Jen úplný kulturní ignorant by neznal alespoň některé z děl Andy Warhola. Originální a nápaditý umělec dokázal z konzumu udělat umění.
viacej

Poznáte všetky tváre kuracieho mäsa?

Vydáno: 04. 08. 2020
Mäso, ktorého príprava patrí k najjednoduchším. Pochúťka veľkých i malých. Nič sa ním nedá pokaziť a každé jedlo, v ktorom sa objaví, je lahodné vďaka jeho jemnej chuti. Vyskúšali ste už naozaj všetky recepty, v ktorých sa objavuje kuracie mäso? Prinášame vám zopár naozaj originálnych receptov.
viacej

Vysokotlaké čističe pro dům i zahradu

Vydáno: 04. 08. 2020
Úklid kolem domu, na zahradě či dvorku patří k činnostem, co jsou poměrně namáhavé. Je tedy třeba hledat cesty, jak si tyto chvíle co nejvíce usnadnit. V poslední době český trh zaplavily vysokotlaké čističe, které pomáhají odstraňovat i tu nejodolnější špínu.
viacej

Neurofeedback terapia - ako vám počítač pomôže trénovať mozog

Vydáno: 04. 08. 2020
V dnešnej dobe je počítač nenahraditeľný pomocník v mnohých oblastiach. V nasledujúcich riadkoch vám priblížime metódu „trénovania“ mozgu pomocou počítačovej hry. Neurobiofeedback bol vyvinutý v USA v Národnom centre kozmonautiky a letectva - NASA v 60-tych rokoch 20. storočia. Metódu rozpracoval prof. Barry Sterman neurofyziológ a psychológ. V 90. rokoch minulého storočia sa táto metóda dostala i do našich končín.
viacej

Jak využít polentu

Vydáno: 03. 08. 2020
Polentu si dopřávají hlavně Italové, ale vyzkoušejte i vy, že pokrm utvořený z kukuřičné mouky, vody a solí, je chutný.
viacej

Jednoducho Evita!

Vydáno: 03. 08. 2020
Určite ste už o nej počuli. A ak ste aj nepočuli, určite ste ju videli. V televízií. Večne usmiata, vtipná, dobre naladená žena s nadhľadom, ktorá si dokáže uťahovať tak z iných ako i zo seba. V súčasnosti populárna autorka mnohých knižných bestsellerov, ocenená čitateľmi, obľúbená zabávačka. Zakladateľka vydavateľstva Evitapress. Neodmysliteľný hosť Adela show. Ešte stále neviete o kom je reč? Čítajte, aby ste sa dozvedeli viac o Eve Evite Urbaníkovej.
viacej

Liečivá moc hudby

Vydáno: 03. 08. 2020
V dnešnom svete žijeme pod neustálym stresom. Mnohí sa ženú za zárobkom, pod heslom čas sú peniaze častokrát zabúdaju, že ich organizmus potrebuje pauzu. Nájsť si čas na oddych priateľov, či rodinu je pre mnohých umením. V nasledujúcich riadkov vám ponúknem recept, ako zrelaxovať po skonční práce ale aj počas pracovnej smeny. Stačí sa započúvať do hudobných tónov.
viacej

Aké lustre sa kam hodia?

Vydáno: 03. 08. 2020
Lustre sú taká obyčajná vec. Aspoň zdanlivo. No v skutočnosti je správny výber tohto svietidla dosť dôležitý a pomerne zložitý. Napríklad pokiaľ ide o rozmery.
viacej

Budapešť jako metropole lázeňství

Vydáno: 03. 08. 2020
Atmosféra města, jež se rozkládá po obou březích Dunaje, je neopakovatelná. Dlouhý a bouřlivý vývoj města za sebou zanechal stopy, které jsou vidět a cítit na každém kroku. Také proto je hlavní maďarské město oblíbeným turistickým cílem. Není to ovšem jen kultura, pamětihodnosti a pověstná kuchyně, co láká návštěvníky. Budapešť je mimo jiné i jedinou lázeňskou metropolí na světě.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu