Pošlite nám svoj recept

Zákeřný Alzheimer přichází dlouho nepozorován

Vydáno: 17. 01. 2021
Co jsem to jenom chtěl říct, vždyť to mám na jazyku... Jen málokdo podobnou situaci nezažil: mozek úporně pracuje, ale hledaný výraz nebo myšlenka ne a ne naskočit. Netřeba sice hned propadat panice, přesto může jít možná i o příznak jedné z nejobávanějších chorob: Alzheimerovy nemoci. V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny nyní hledají, jak ji odhalit co nejdříve.
viacej

Plávajúce mesto - realita, či sen?

Vydáno: 17. 01. 2021
Zamýšľali ste sa nad tým, že niekedy budete žiť alebo strávite dovolenku na ostrove, ktorý vytvorili ľudia? Vzhľadom na to, že sa čím ďalej viac dvíha hladina oceánov, vedci a architekti spojili svoje sily. Snažia sa nájsť cestu, ktorá by zabezpečila ďalšiu existenciu obyvateľov najviac ohrozených ostrovčekov a ostrovov v oceánoch. Ak by sa náhodou naplnil predpokladaný scenár, vedzte, že riešenie je už pripravené.
viacej

Sacharovova cena a A. D. Sacharov

Vydáno: 17. 01. 2021
Sacharovova cena je udílena mimořádným osobnostem a organizacím, které bojují proti netoleranci, fanatismu a útlaku. Stejně jako Andrej Sacharov potvrzují nositelé této ceny, kolik odvahy vyžaduje obrana lidských práv a svobody vyjadřování.
viacej

Co s krupicí a kroupami?

Vydáno: 17. 01. 2021
Krupice ani kroupy se v české kuchyni příliš často nepoužívají. I s těmito zdravými obilovinami se ale dá uvařit řada chutných jídel.
viacej

Na čo nezabudnúť pri organizácii pikniku?

Vydáno: 17. 01. 2021
Pomaly, ale isto sa blížia teplé slnečné dni, príroda dostane zelené ošatenie, stromy budú pučať a kvety rozkvitnú do tisícorakých farieb. Všetko nás bude lákať k tomu, aby sme po zime položili hlavu do lona prírody, rozvalili sa na trávu a len tak pri štebotaní vtákov pozerali na nebo. Nastane ideálny čas na to, aby sme sa vybrali na svoj prvý tohtoročný piknik. Viete ako ho správne zorganizovať? Na čo nesmiete zabudnúť? Aké jedlo je na piknik vhodné a na aké si dajte pozor?
viacej

Umelé alebo živé kvety?

Vydáno: 16. 01. 2021
Domov bez kvetín je fádny a chladný. Aké si ale vybrať, je často zložitá otázka. Existuje ich mnoho druhov a typov a to nie len medzi tými živými. Umelé, alebo živé kvety? Otázka, ktorú si dnes dáva mnoho ľudí, keď si zariaďujú byt.
viacej

Sbalit se dobře neznamená sbalit si všechno

Vydáno: 16. 01. 2021
Když na hranicích zjistíte, že jste si místo deseti paštik vzali jenom dvě, je to menší problém, než když zjistíte, že jste doma nechali celou peněženku či pas. Možná to bude pro většinu turistů a amatérských cestovatelů znít neuvěřitelně, ale skutečný cestovatel se dokáže sbalit do malého batůžku, který na zádech ani nepocítí.
viacej

Alergie

Vydáno: 16. 01. 2021
Alergia je prehnaná reakcia imunitného systému na rôzne alergény. Najrozšírenejším typom alergie je alergia dýchacích ciest a zápal očných spojiviek nazývaný konjunktivitída. Každým rokom stúpa percento ľudí trpiacich alergiou. Zároveň pribúdajú nové typy alergií, ktoré boli pred desaťročiami úplne neznáme. Odborníci tvrdia, že v roku 2015, bude každý druhý Európan trpieť niektorou z foriem alergií.
viacej

Káva - nekáva

Vydáno: 16. 01. 2021
Máte vysoký krvný tlak, alebo žalúdočné vredy a váš lekár vám odporučil nepiť kávu? Ak sa jej napriek tomu nechcete vzdať, ale zároveň vám na vašom zdraví záleží, siahne po náhrade, ktoré naši predkovia poznajú už vyše 200 rokov: Zaspomínajte si na uplynulé roky a siahnite opäť po zdravých kávovinách!
viacej

Novinka na trhu - E-knihy!

Vydáno: 16. 01. 2021
Doma máte preplnené poličky knihami a je vám ľúto sa ich zbaviť? Ale v kníhkupectve máte už vytipované ďalšie do zbierky? Máme pre vás originálne riešenie, novinku na trhu – tzv. e -knihy!
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu